Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Wielkie Schody: znajdźki i sekrety

Skrzynie skarbów, Strony przewodnika i Posążki demimoza.

Poniżej wskazaliśmy położenie wszystkich znajdziek z lokacji Wielkie Schody, która znajduje się w Howarcie. Jest to jeden z wielu obszarów, jakie zwiedziesz w grze Dziedzictwo Hogwartu.

WSKAZÓWKA #1: Zwróć uwagę, że część znajdziek możesz odkryć dopiero, gdy zdobędziesz możliwość otwierania zamków (zaklęcie: Alohomora).

WSKAZÓWKA #2: Posążki demimoza można odkryć tylko w nocy. Porę dnia zmienisz w menu mapy (opcja: czekaj).


Na tej stronie:


Skrzynie skarbów

Poniżej wskazujemy położenie skrzyń skarbów, których w Wielkich Schodach jest 7.


Skrzynia skarbów 1/7

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Wielkie Schody

Obok płomienia fiuu Wielkie Schody odnajdziesz pierwszy symbol - ustaw go jak na poniższym obrazku.

Następnie wejdź po krętych schodach na górę, piętro wyżej. Dotrzesz do drzwi z drugim symbolem. Ustaw symbol jak na poniższym obrazku, a wejdziesz do środka.


Skrzynia skarbów 2/7

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Wieża Wielkich Schodów

Zejdź krętymi schodami w dół, które zaczynają się przy płomieniu fiuu Wieża Wielkich Schodów. Dotrzesz do zamkniętych drzwi z symbolami.

Ustaw symbole jak na poniższym obrazku. Pierwszy symbol znajduje się na ścianie na lewo od drzwi, a drugi naprzeciwko drzwi.


Skrzynia skarbów 3/7

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Wieża Ravenclawu

Obok płomienia fiuu Wieża Ravenlawu znajdują się drzwi z symbolami.

Ustaw symbole tak jak na zdjęciu poniżej. Symbole ustawisz na ścianie na prawo (włochaty pająk) i na lewo (foka) od drzwi.


Skrzynia skarbów 4/7

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Wieża Gremium w Skrzydle Południowym

Zaczynając od płomienia fiuu Wieża Gremium, przejdź przez korytarza (mając za sobą Wielkie Schody). Wejdź do przez drzwi na prawo, a potem wejdź po schodach na wyższe piętro.

Tam odnajdziesz drzwi symbolami. Ustaw symbole tak, jak na obrazku poniżej (lewa strona – foka, prawa strona – hydra).


Skrzynia skarbów 5/7, 6/7, 7/7

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Izba pamięci

Aby zdobyć te skrzynie, wykonaj najpierw zadanie poboczne: Próba Niam Fitzgerald. Wówczas odblokujesz ukryte schody prowadzące do ukrytej części zamku.

Przejdź przez korytarz udekorowany zbrojami rycerzy. Na końcu znajduje się bramka, a za nią schody. Wejdź na górę, a potem przejdź przez korytarz. Następnie cały czas podążaj schodami na górę. Dotrzesz do pomieszczenia. Skręć w lewo. Jeśli wykonałeś/aś zadanie Próba Niam Fitzgerald, zobaczysz kamienne schody zamiast posągu orła. Na górze odnajdziesz trzy skrzynie ze skarbami.


Strony Przewodnika

Poniżej wskazujemy położenie Stron Przewodnika, których w Wielkich Schodach jest 26.


Strona Przewodnika 1/26

 • Lokalizacja: Dolne Wielkie Schody

Od płomienia fiuu Dolne Wielkie Schody skieruj się krótkimi schodami na dół, a następnie skręć w lewo i wejdź po kolejnych schodach na górę. Rzuć Revelio przy rzeźbie, aby znaleźć Stronę Przewodnika.


Strona Przewodnika 2/26

 • Lokalizacja: Dolne Wielkie Schody

Cofnij się schodami na dół i idź korytarzem po przeciwnej stronie do Czarnego Lustra. Przed rozwiązaniem zagadki wejdź do łazienki po prawej, czyli za lustrem. Wewnątrz znajdziesz kolejną stronę.


Strona Przewodnika 3/26

 • Lokalizacja: Dolne Wielkie Schody

Po wyjściu z łazienki skręć w lewo za drzwiami. W głębi korytarza znajdziesz ćmę na ścianie. Wróć z nią do lustra, by otrzymać Stronę Przewodnika.


Strona Przewodnika 4/26

 • Lokalizacja: Sala recepcyjna

Wróć do płomienia fiuu i wyjdź drzwiami po lewej do głównego pomieszczenia z Wielkimi Schodami. Udaj się na górę do następnego płomienia fiuu. Stojąc przy punkcie szybkiej podróży spójrz w stronę schodów - u góry znajdziesz latającą stronę. Złap ją przy pomocy Accio.


Strona Przewodnika 5/26

 • Lokalizacja: Korytarz jednookiej czarownicy

Idź schodami na górę. Na szczycie po prawej zobaczysz przejście, a w nim posąg wiedźmy opisany jako „Korytarz jednookiej czarownicy”. Rzuć Revelio przy posągu, by znaleźć stronę.


Strona Przewodnika 6/26

 • Lokalizacja: Korytarz jednookiej czarownicy

Idź dalej w głąb korytarza. Przy rogu pomieszczenia - na prawo od schodów - rzuć Revelio przy wiszącym na ścianie obrazie z bykiem. Znajdziesz Stronę Przewodnika.


Strona Przewodnika 7/26

 • Lokalizacja: Wielkie Schody

Wróć na główne schody i idź wyżej, aż zobaczysz przejście po lewej, a w nim statuę. Użyj na niej Levioso, aby odkryć kolejną stronę.


Strona Przewodnika 8/26

 • Lokalizacja: Wieża Ravenclawu

Wejdź w korytarz na tym samym piętrze i udaj się do małych spiralnych schodów na wprost - na dole znajdziesz czarne lustro. Wróć do pomieszczenia piętro wyżej. Ćmę znajdziesz na ścianie po lewej. Przyprowadź ja do lustra, by otrzymać Stronę Przewodnika.


Strona Przewodnika 9/26

 • Lokalizacja: Wieża Ravenclawu

Wróć na schody i udaj się na samą górę. Po drodze wypatruj popiersia stojącego we wnęce po prawej stronie. Rzuć przy nim Revelio, by znaleźć kolejną stronę.


Strona Przewodnika 10/26

 • Lokalizacja: Wiża Ravenclawu

Na szczycie schodów trafisz na drzwi z krukiem. Rzuć przy nich Revelio, a znajdziesz jeszcze jedną Stronę Przewodnika.


Strona Przewodnika 11/26

 • Lokalizacja: Wielkie Schody

Wróć na Wielkie Schody i kontynuuj wspinaczkę do góry. Na półpiętrze przed końcem schodów ukrywa się jeszcze jedna strona przewodnika. Revelio pomoże ją zmaterializować.


Strona Przewodnika 12/26

 • Lokalizacja: Wielkie Schody

Niemal na samym szczycie schodów trafisz na pomieszczenie z płomieniem fiuu Wieża Wielkich Schodów. Przed wejściem do tego pomieszczania od strony Wielkich Schodów zatrzymaj się i spójrz w lewo. Na ścianie pod sufitem znajdziesz czarę - użyj dowolnego ognistego zaklęcia, by ją rozpalić, a następnie złap stronę czarem Accio.


Strona Przewodnika 13/26

 • Lokalizacja: Izba Pamięci

Miń płomień fiuu i udaj się schodami z czerwonym dywanem w kierunku Izby Pamięci (jest tam kolejny płomień fiuu). Znajdziesz tam wiele ciekawych eksponatów oraz kilka stron przewodnika. Pierwsza ukryta jest tuż przy zbroi trolla, którą widać jeszcze przy schodach.

[Wkrótce aktualizacja]


Zobacz: Hogwarts Legacy - znajdźki i sekrety - kompletny spis

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Read this next