Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Zadanie Profesor Garlick 1

Gdzie zdobyć mandragorę.

W ramach dodatkowych wyzwań od nauczycieli w Dziedzictwie Hogwartu możemy nauczyć się przydatnego zaklęcia Wingardium Leviosa. Na tej stronie wyjaśniamy, jak wykonać niezbędne ćwiczenia - Zadanie Profesor Garlick 1.

  • Nauczycielka zielarstwa zleca nam ćwiczenia związane z użyciem roślin w walce. Tak jak nauczyliśmy się podczas jej lekcji, niektórych roślin możemy użyć do szybszego pokonania przeciwników. W tym wypadku musimy skorzystać z Jadowitej Tentakuli oraz Mandragory.
  • Zdobycie Tentakuli (1) jest dość proste, ponieważ rosną w szkolnych szklarniach . Wystarczy podejść do rośliny i ją zebrać przyciskiem interakcji. Pozyskanie mandragory będzie natomiast wymagało nieco więcej zachodu. Krzyczącą bulwę można wyhodować samemu lub kupić w sklepie Muchomory i Astry w Hogsmeade (2).
  • Po zdobyciu roślin możemy poszukać przeciwników w Zakazanym Lesie. Wówczas przypisujemy rośliny do menu szybkiego wyboru (L1 na padzie PS, LB na padzie Xbox) i używamy ich w walce jak granatów. Pamiętajmy tylko, że mandragora musi trafić kilku wrogów jednocześnie.
  • Gdy zrealizujemy ćwiczenia, to udajemy się za dnia do szklarni, oglądamy scenkę i rozmawiamy z nauczycielem. Wykonujemy mini-grę z nauką zaklęcia, po czym możemy przetestować jego działanie na kilku pozostawionych przez prof. Garlick pudłach - pod niektórymi kryją się drobne upominki.

Następnie: Hogwarts Legacy - Komnata mapy

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - W cieniu krypty

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze