Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Sala Herodiany

Trzy zagadki z przesuwaniem sześcianów.

Podczas eksploracji szkoły w grze Dziedzictwo Hogwartu możemy trafić na Sofonię Franklin, która jest bardzo zainteresowana pewną czarownicą - zwaną mistrzynią Depulso - która dawniej tu uczyła i stworzyła tajemniczy pokój zagadek - misja poboczna Sala Herordiany.

 • Wskazówka: jeśli podczas układania łamigłówek poczujemy, że „zepsuliśmy” układ sześcianów, to zawsze możemy zresetować układ pomieszczenia, strzelając czarem podstawowym w świecącą kulę.

Na tej stronie:


Początek misji i pierwsza zagadka Herodiany

 • Sofonię spotkamy w wieży obrony przed czarną magią. Rozmawiamy z nią i dowiadujemy się więcej o Herodianie Byrne i jej pokoju zagadek. Po rozmowie udajemy na sam dół, czyli pięć piętej niżej.
 • Dotrzemy do ściany, na którą rzucamy Depulso i wchodzimy do środka. Początkowo idziemy prosto, aż sześciany ułożą się w dużą salę. Na środku zobaczymy wyróżniające się, świecące sześciany. Za pomocą Accio i Depulso przesuwamy je w wybranych kierunkach.
 • Pierwsza próba jest bardzo prosta - popychamy znalezione sześciany aż pod przeciwną ścianę, a potem wspinamy się po nich na górę, znajdując skrzynię z pierwszym elementem stroju czarownicy.

Druga zagadka Herodiany

 • Kolejna łamigłówka jest nieco bardziej skomplikowana. Zaczynamy od pchnięcia Depulso pojedynczego sześcianu (1) do końca ściany. Następnie za pomocą Accio przyciągamy kolejne dwa sześciany (2) do ściany naprzeciwko.
 • Teraz za pomocą depulso popychamy dwa sześciany (3) w lukę pod pojedynczym. Kiedy to zrobimy, rzucamy Accio na cały segment (4), który podjedzie w naszą stronę (uważamy, żeby klocki nas nie przejechały).
 • Następnie za pomocą Accio przesuwamy cały segment (5) na przeciwną stronę komnaty, uzyskując efekt widziany poniżej. Na koniec popychamy całość (6) do ściany z wyjściem. Teraz wspinamy się na utworzoną konstrukcję i z górnego sześcianu przeskakujemy na półkę z wyjściem. Zabieramy ze skrzyni element stroju i idziemy dalej.

Trzecia zagadka Herordiany

 • Podchodzimy do pomieszczenia od prawej strony. Najpierw przyciągamy za pomocą Accio dwa sześciany (7) do prawej krawędzi, a następnie Depulso popychamy je do przodu (8). Wskakujemy na kamienne podwyższenie na środku.
 • Przyciągamy za pomocą Accio sześciany (9) do lewej krawędzi komnaty. Utworzymy w ten sposób most, którym przeskoczymy na niewielką kamienną półkę (10). Po dotarciu na miejsce, strzelamy czarem podstawowym w kulę (11) resetującą układ pomieszczenia.
 • Teraz musimy użyć Accio jeszcze dwa razy. Najpierw strzelamy w sześciany (12) tak, aby podciągnąć je do krawędzi, nad którą znajduje się wyście z pomieszczenia. Teraz strzelamy Accio ponownie, by przysunąć sześciany (13) do lewej krawędzi (14) pokoju. Utworzymy w ten sposób przejście, po którym wspinamy się na górą półkę, do wyjścia.
 • Na koniec podnosimy ostatni element stroju i udajemy się za nawigacją do zaznaczonego wyjścia. Wracamy do Sofonii, której pokazujemy znaleziony strój. Na tym zadanie zakończy się.

Następnie: Hogwarts Legacy - W cieniu rodowodu

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Skrzat, cap-sakwa i krosno

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze