Skip to main content

Hogwarts Legacy - Jedyny w swoim rodzaju jednorożec

Ratujemy Leszczynkę.

Podczas zwiedzania miasteczka Hogsmeade w grze Dziedzictwo Hogwartu możemy spotkać roztrzęsioną kobietę o imieniu Betty. Jak się okazuje, z powodu aktywności kłusowników obawia się ona o zaprzyjaźnionego jednorożca Leszczynkę - misja poboczna Jednorożec.

  • Udajemy się na główny plac miasta, gdzie rozmawiamy z panią Betty Bugbrooke. Zgadzamy się pomóc jej uratować Leszczynkę, która powinna dalej przebywać w Zakazanym lesie. Udajemy się do miejsca wskazanego jako legowisko jednorożców.
  • Leszczynka może być nieco trudna do odnalezienia, bo obszar, na którym występują jednorożce, jest dość rozległy. Nie pomaga też to, że wbrew zapewnieniom kobiety o wyjątkowym umaszczeniu, klacz niestety nie różni się przesadnie wyglądem od innych przedstawicieli swojego gatunku.
  • Najlepiej jest krążyć po okolicy, rzucając cały czas Revelio dla podświetlenia okolicznych jednorożców, do momentu aż trafimy na poszukiwane zwierzę. Również złapanie Leszczynki za pomocą cap-sakwy może być trudne, gdyż wymaga to bardzo długiego „ładowania”. Najlepiej podnieść klacz za pomocą Levioso, „naładować” chwilę łapanie, po czym przerwać proces i zanim koń ucieknie rzucić Levioso ponownie i kontynuować proces.
  • Po złapaniu jednorożca wracamy do Betty, która sama nie może przygarnąć Leszczynki, ale prosi nas o znalezienie dla niej bezpiecznego miejsca. Zgadzamy się i już po zakończeniu zadania możemy umieścić konia w naszej menażerii.

Następnie: Hogwarts Legacy - W cieniu nadziei

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Próba Niam Fitzgerald

Zobacz także