Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - mikrotransakcje: czy w grze są opcjonalne płatności

Oficjalne informacje od twórców.

Hogwarts Legacy to bardzo oczekiwana gra, ale nawet świetne tytuły są czasami zniszczone przez niepoprawnie zaimplementowane systemy opcjonalnych płatności. Na tej stronie odpowiadamy na pytanie, czy w Hogwarts Legacy są mikropłatności.

Na szczęście odpowiedź brzmi „nie”. Hogwarts Legacy nie oferuje żadnych opcjonalnych płatności, więc płacąc za grę, otrzymujemy dostęp do pełnej zawartości zaprojektowanej przed deweloperów.

Fakt, że w Hogwarts Legacy nie znajdziemy mikrotransakcji, potwierdził na Twitterze Chandler Wood, a więc przedstawiciel Avalanache Software odpowiedzialny za kontakt ze społecznością. Co prawda jest to tweet z marca 2022 roku, ale taką samą informację znajdziemy w sekcji FAQ na oficjalnej stronie Dziedzictwa Hogwartu.

Hogwarts Legacy nie jest oczywiście grą-usługą, która poprzez aktualizacje i dodatki ma przyciągać graczy przez wiele miesięcy. Zamiast tego jest przygodą single-player z gatunku akcji/RPG, więc ryzyko mikrotransakcji było dość niskie.

Coraz częściej jednak nawet grom single-player zdarza się zawierać mikrotransakcje. Nietrudno więc wyobrazić sobie sytuację, w której w Hogwarts Legacy można kupić alternatywne szaty szkolne lub nowe, piękne miotły - za realną gotówkę. Na szczęście jednak tak nie będzie.

Następnie: Hogwarts Legacy - 60 FPS i 4K: tryby graficzne na PS5 i Xbox Series X/S

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - długość gry, ile trwa

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze