Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - czy jest tryb multiplayer lub kooperacja

Hogwart w trybie online.

Hogwarts Legacy to RPG akcji oferujące dość duży świat. Niektórzy fani czarodziejskiego uniwersum zastanawiają się, czy gra oferuje tryb online, a więc czy w Hogwarts Legacy jest multiplayer i coop.

Niestety w Hogwarts Legacy nie można zagrać ze znajomymi. To rozgrywka wyłącznie single-player, a więc przeznaczona dla jednego gracza, który sam odkrywa tajemnice magicznego świata.

Mamy więc do czynienia z klasyczną grą opartą na fabule, a choć świat sprawia wrażenie całkowicie otwartego na eksploracje, niektóre miejsca lub misje trochę tę wolność ograniczają, przypominając wtedy liniową grę single-player.

Niektórzy gracze liczyli zapewne na możliwość eksploracji Hogwartu razem ze znajomym, wykonywanie misji w kooperacji czy chociaż możliwość pojedynkowania się na zaklęcia, ale żadnej z tych rzeczy nie będzie w Hogwarts Legacy - ani na premierę, ani prawdopodobnie w przyszłości.

Brak multiplayera może rozczarować, ale pamiętajmy, że dzięki temu deweloperzy mogli się skupić na dopracowaniu doświadczenia dla jednego gracza. Kto wie, czy gra nie straciłaby na jakości, gdyby twórcy musieli się jeszcze zajmować kwestiami wieloosobowymi.

Następnie: Hogwarts Legacy - czy jest w Xbox Game Pass i PS Plus

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - 60 FPS i 4K: tryby graficzne na PS5 i Xbox Series X/S

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze