Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Splątana sieć

Badamy tajemnicę zagłady wioski.

Eksplorując miasteczko Hogsmeade w grze Dziedzictwo Hogwartu w barze Pod trzema Miotłami spotkamy nerwowo zachowującego się mężczyznę. Ujawni on, że wioska Aranshire padła ofiarą stada pająków i bardzo martwi się o swoją przyjaciółkę Mary, której prawdopodobnie nie udało się uciec - misja poboczna Splątana sieć.

  • Uwaga: to zadanie staje się dostępne dopiero po wykonaniu innego zlecenia pobocznego, noszącego tytuł Spotkanie ze Zbiegunem.
  • Udajemy się do Hogsmeade do baru Pod Trzema Miotłami. Na końcu głównej sali, przy kominku, spotkamy Kryspina. Rozmawiamy z mężczyzną, który prosi nas o sprawdzenie, co się stało z jego przyjaciółką Mary. Na prośbę mężczyzny udajemy się do Aranshire.
  • Po dotarciu do wioski zostajemy natychmiast zaatakowani przez stado pająków. Pokonujemy potwory i udajemy się do chaty Mary i otwieramy drzwi do chaty zaklęciem Alohomora. W środku niestety od razu trafimy na jej zwłoki. Odnajdujemy przy nich list, po czym wychodzimy z chaty, obchodzimy ją dookoła i wchodzimy do piwnicy.
  • Po wejściu do piwnicy idziemy prosto, następnie skręcamy lekko wprawo i obchodzimy ścianę. Znajdziemy dziurę w ziemi i po drabinie schodzimy na dół. Idziemy dalej, aż trafimy do dużej jaskini. Walczymy z pająkami i niszczymy ich jaja - należy pamiętać, że są nie tylko w głównej pieczarze, ale też bocznych odnogach.
  • Po zniszczeniu wszystkich jaj wracamy do głównej pieczary, gdzie pojawią się kolejne pająki i otworzą nam przejście. Pokonujemy je i wchodzimy do jaskini, z której przyszyły. Tam zmierzymy się z Nienasyconą Pajęczycą i kilkoma pomniejszymi pająkami. Jeśli mamy zaklęcie Avada Kedavra, to pokonamy mini-bossa jednym trafieniem.
  • Po walce powracamy do Kryspina w barze Pod Trzema Miotłami. Możemy wyjawić mu prawdę, że to Mary sprowadziła zagładę na siebie i wioskę, albo zachować to dla siebie. Tak czy inaczej, po tej rozmowie zadanie dobiegnie końca.

Następnie: Hogwarts Legacy - Skarb przeklętego grobowca

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Spotkanie ze Zbiegunem

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze