Skip to main content

Hogwarts Legacy - Ostatnia nadzieja Zgrzytka

Pomagamy skrzatowi Zgrzytkowi.

Oczekując na powrót prof. Figa z Ministerstwa Magii w grze Dziedzictwo Hogwartu, możemy na własną rękę poszukać zaginionych stron z odnalezionej księgi. Pomoc nadchodzi z nieoczekiwanej strony, bowiem pomóc może nam Skrzat Zgrzytek, należący do dyrektora - misja główna Ostatnia nadzieja Zgrzytka.

  • Uwaga: tę misję mogą wykonać tylko gracze, którzy dołączyli do domu Slytherin.
  • Misję zaczynamy na dziedzińcu, gdzie odnajdziemy notatkę od Zgrzytka. Po przeczytaniu jej udajemy się za nawigacją do miejsca ukrycia kolejnego listu. Znajdziemy go na skale nieopodal. Aby się do niego dostać, musimy za pomocą Accio przyciągnąć pobliską skrzynię, a następnie rzucić na nią Levioso. Wspinamy się na tak utworzoną platformę.
  • Teraz idziemy na pobliskie pole dyniowe, gdzie znajdziemy trzecią już notkę ukrytą wewnątrz dużej zielonej dyni. Niszczymy roślinę i podnosimy list, po czym udajemy się na miejsce spotkania. Po krótkiej rozmowie zgrzytek da nam... tosta i każe udać się do ukrytej groty jego dawnej pani. Idziemy za nawigacją na miejsce, walcząc po drodze z przeciwnikami.
  • Po dotarciu na miejsce kładziemy tosta na piedestale i oglądamy scenkę. Drzwi się otworzą, a my możemy wejść do środka. Podnosimy leżący na stole dziennik, a naszym oczom ukaże się duch Jackdawa. Rozmawiamy z widmem i wypytujemy je o wszystko. Następnie zgadzamy się spotkać w Zakazanym lesie i wracamy do Zgrzytka, informując skrzata o niepowodzeniu misji. Na tym zadanie zakończy się.

Następnie: Hogwarts Legacy - Klucze Dedala: wszystkie lokacje

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Puchar domów: ukryte zakończenie

Zobacz także