Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Znikacz w garści

Ratujemy pisklęta Znikaczy.

W ramach misji relacji w grze Dziedzictwo Hogwartu pomożemy puchnonce Poppy uratować ostatnie pisklęta Znikaczy, czyli ptaków przez lata uważanych za wymarłe. Po wielu perypetiach udaje nam się w końcu odnaleźć Sanktuarium Znikaczy - misja poboczna Znikacz w garści.

  • Uwaga: Ten side-quest należy do cyklu misji, w których pomagamy Poppy ochronić magiczne zwierzęta przed kłusownikami. Poprzednie zadanie z tej serii: Zapisane w gwiazdach.

Na tej stronie:


Początek misji z zagadka z cieniami

  • Udajemy się w pobliże wioski Brocburrow, gdzie rozmawiamy z Poppy. Po krótkim dialogu podchodzimy do Dorrana, który będzie już na nas czekał. Rozmawiamy z nim, po czym centaur da nam instrukcję, co mamy zrobić.
  • Podchodzimy do mechanizmu na środku placu i umieszczamy Księżycowy Kamień w skale na środku. Teraz zwracamy uwagę na drzwi. Podświetliły się na nich dwa symbole. Aby otworzyć drzwi, musimy za pomocą Accio przesunąć dwa boczne filary w taki sposób, żeby ich cień padał na takie same symbole, widniejące na ziemi. Po rozwiązaniu zagadki drzwi otworzą się, a my wchodzimy do środka sanktuarium.

Wewnątrz sanktuarium Złotej grzędy

  • Zaraz po wejściu do podziemii skręcamy w lewo i idziemy przed siebie. Przy drzewie na środku idziemy w prawo. Przechodzimy pod korzeniami drzewa i za pomocą czaru podpalającego niszczymy pnącza blokujące drogę na wprost.
  • Na półce za drzewem znajdziemy kostkę. Za pomocą Accio podnosimy ją i przesuwamy na panel w podłodze z symbolem ognia. Podpalamy kostkę za pomocą Incendio lub Corfingo, dzięki czemu rozwiążemy pierwszą część zagadki.
  • Teraz za pomocą Accio przyciągamy skrzynię leżącą pod wysokim balkonem i przeciągamy ją pod balkon po przeciwnej stronie komnaty. Rzucamy na skrzynię Levioso i po tak utworzonym podeście wspinamy się na górę.
  • Znajdziemy tam kolejną kostkę, którą ustawiamy na symbolu obok. Kiedy to zrobimy, rzucamy na kostkę zaklęcie zamrażające Glacius, dzięki czemu drzwi ukryte w dużej ścianie otworzą się. Przechodzimy przez nie i trafimy na dużą arenę.
  • Po chwili niestety zaatakują nas kłusownicy. Czeka nas tutaj dość długa walka, podcza której zmierzymy się z kilkoma falami przeciwników. Po jakimś czasie z odsieczą przybędą centaury, ale prawdę mówiąc nie są zbyt pomocni - jedynie od czasu do czasu będą strzelać z łuków, zatem nie należy zbytnio na nich liczyć. Po wszystkim podchodzimy do drzwi na końcu areny i wchodzimy z nimi w interakcję.
  • Odblokujemy wejście do sanktuarium Znikaczy i wchodzimy do środka. Oglądamy scenkę, po której zadanie zakończy się. Ponieważ jednak szyba podróż nie działa w tej lokacji, będziemy musieli ręcznie powrócić do wyjścia z lochu.

Następnie: Hogwarts Legacy - Ostatni skarbiec

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - W cieniu losu

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze