Skip to main content

Hogwarts Legacy - ulepszanie przedmiotów, Atrybuty i Zaczarowane Krosno

Wszystkie metody i dokładne instrukcje.

Hogwarts Legacy pozwala ulepszać przedmioty, a dokładniej wszystkie elementy ubioru. Ulepszeń i nadawania Atrybutów dokonujemy za pomocą Zaczarowanego Krosna.


Na tej stronie:


Które przedmioty można ulepszyć, rodzaje ulepszeń i Zaczarowane Krosno

Rozwinąć możemy wszystkie elementy ubioru (1), które widzisz na głównym ekranie postaci. Chodzi więc o akcesoria na ręce, akcesoria na twarz, akcesoria na głowę, akcesoria na szyję, peleryny i szaty oraz odzienie.

Jest jeszcze miotła, którą również można ulepszyć, ale temu procesowi przyglądamy się na naszej stronie o miotle.

Istnieją dwa rodzaje ulepszeń:

 • Ulepszenia (po prostu, tak się nazywają) - zwiększają zdolności bojowe i defensywne przedmotów, a więc wartości Obrony lub Ofensywy
 • Atrybuty, które umieszczamy w gniazdach Atrybutów - zwiększają skuteczność określonych zaklęć lub innych typów ataków, a także zwiększają odporności

Obu typów ulepszeń dokonujemy za pomocą obiektu zwanego Zaczarowanym Krosnem. Będziesz miał do niego dostęp dopiero gdy odblokujesz Pokój Życzeń. W żadnym innym miejscu oprócz Pokoju nie będziesz mógł też skorzystać z Krosna.

Krosno stawiasz w ramach przygody fabularnej, ale na wszelki wypadek przyjrzyjmy się, jak się to robi. Będąc w Pokoju Życzeń, użyj zaklęcia Wyczarowanie, a następnie przejdź do kategorii Narzędzia. Tam wyszukaj Zaczarowane Krosno (2) i postaw je w dowolnym miejscu.

Możesz już rozpocząć ulepszanie i nadawanie Atrybutów, a dokładne instrukcje poznasz poniżej.


Rozwijanie, czyli ulepszanie

Wejdź w interakcję z Krosnem i wskaż przedmiot, który chcesz ulepszyć. Teraz wybierz opcję Zobacz ulepszenie (3).

Na następnym ekranie zobaczysz, jak zwiększy się wartość ofensywy lub obrony (4) po ulepszeniu, a także koszt ulepszenia (5). Przytrzymaj X lub A, by dokonać ulepszenia.

 • Za ulepszenia płacimy materiałami pozyskiwanymi ze zwierząt hodowanych w Pokoju Życzeń. Każde kolejne ulepszenie kosztuje więcej
 • Można dokonać maksymalnie trzech ulepszeń
 • Poziom aktualnego ulepszenia (6) reprezentują zapełnione segmenty (paski) na karcie przedmotu

Gniazda Atrybutów i Atrybuty

Aby zrozumieć, jak działają Atrybuty, musimy się najpierw pochylić nad gniazdami Atrybutów oraz ich poziomami. Każdy przedmiot może mieć maksymalnie jedno gniazdo, przy czym poziom gniazda zależy od klasy (koloru) przedmiotu:

 • Zielony kolor - brak gniazda Atrybutu
 • Niebieski kolor - I poziom gniazda Atrybutu
 • Fioletowy kolor - II poziom gniazda Atrybutu
 • Złoty kolor - III poziom gniazda Atrybutu

Im wyższy poziom gniazda, tym lepsze Atrybuty możesz w nim umieścić. Jednak każdy poziom gniazda przyjmie również Atrybut niższego poziomu. Dla przykładu, w gnieździe III poziomu może się znaleźć Atrybut poziomu I, II lub III.

Aby nadać Atrybut, wejdź w interakcję z Krosnem i wskaż przedmiot. Teraz wybierz opcję Zobacz Atrybuty (7).

Po lewej zobaczysz dostępne Atrybuty (8) różnych rodzajów i poziomów. Wybierz Atrybut, który cię interesuje i zwróć uwagę na cenę (9). Gdy będziesz gotowy, przytrzymaj X lub A, by Atrybut znalazł się w gnieździe.

 • Za atrybuty również płacimy materiałami pozyskiwanymi ze zwierząt hodowanych w Pokoju Życzeń. Im mocniejszy Atrybut, tym rzadszych materiałów wymaga
 • Atrybuty można dowolnie zmieniać i zastępować je innymi
 • Niektóre wysokiej klasy przedmioty mają już „zainstalowane” Atrybuty w gnieździe. Je również możesz zamienić, jeśli ci nie pasują

A skąd brać przepisy na Atrybuty? Znajdujesz je w skrzyniach rozsianych po całym świecie, ale możesz je też odbierać w menu wyzwań. Żeby to zrobić, wejdź na zakładkę Wyzwania i przeglądaj karty w poszukiwaniu przepisów na Atrybuty (10) do odebrania.

Jeśli wszystko powyższe wydaje ci się skomplikowane, nie martw się - ulepszanie przedmiotów nie jest kluczowe w Hogwarts Legacy i można doskonale bawić się bez tego. Jeśli jednak zależy ci na byciu potężnym czarodziejem lub czarownicą, warto zainteresować się tematem.

Następnie: Hogwarts Legacy - zamki poz. 1, 2 i 3: jak otworzyć, Alohomora

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - zdrowie, leczenie: jak się leczyć

Zobacz także