Skip to main content

W Hogwarts Legacy można zdobyć szatę wyjściową Rona Weasleya z Czary Ognia

Pamiętny strój Rona dostępny w grze.

CIEKAWOSTKA | Pamiętacie wielki bal z okazji Turnieju Trójmagicznego w czwartej części Harry’ego Pottera? Jeśli tak, to być może pamiętacie również, w jakim stroju musiał się na niego wybrać Ron Weasley, którego rodziców nie stać było na zakup lepszej odzieży. Okazuje się, że identyczny strój możemy zdobyć w grze Hogwarts Legacy.

Ron Weasley pochodził z ubogiej rodziny. Z tego też powodu, na bal bożonarodzeniowy musiał wybrać się w szacie, która była wykorzystywana przy różnych okazjach od wielu pokoleń. Sam Draco Malfoy stwierdził, że ten strój był modny… pod koniec XIX wieku, a więc dokładnie wtedy, gdy dzieje się akcja gry Hogwarts Legacy. Twórcy gry nie zawahali się wykorzystać tej zbieżności faktów.

W nagrodę za rozwiązanie sekretów Hogwartu, czyli przejście trzech zagadek (w tym tej na moście Hogwartu), otrzymujemy parę przedmiotów specjalnych. Jedną z nagród jest modna szata wyjściowa, która wygląda identycznie, jak ta z Czary Ognia. Oczywiście od tej pory możemy ją założyć i paradować w niej po całym zamku. Jak dokładnie wygląda ten strój? Sprawdźcie w poniższym filmiku.

Zobacz na YouTube

Następna ciekawostka: Kim jest dyrektor Hogwartu

Zobacz także