Skip to main content

Hogwarts Legacy - różdżka: czy model, drewno i rdzeń mają znaczenie

A także giętkość i długość.

Żaden czarodziej i czarownica nie obędzie się bez różdżki i Hogwarts Legacy nie jest wyjątkiem. Na tej stronie dowiesz się, jak wygląda proces przydzielania różdżki oraz czy zmiana jej cech ma znaczenie.


Na tej stronie:


Przydzielanie różdżki w Hogwarts Legacy

Przydzielenie różdżki nastepuje w zadaniu głównym Witaj w Hogsmeade, w którym po raz pierwszy odwiedzasz tę wioskę. Zobaczysz scenkę z panem Ollivanderem, a potem przejdziesz do menu edycji różdżki.

  • Jeśli połączyłeś grę z fanklubem Harry Potter, na pierwszej zakładce powinieneś zobaczyć różdżkę, która została ci przydzielona w fanklubie. Możesz ją zaakceptować, ale możesz też edytować na kolejnych zakładkach
  • Jeśli nie łączyłeś gry z fanklubem, na pierwszej zakładce zobaczysz różdżkę przydzieloną ci przez pana Ollivandera, specjalisty od różdżek. Tutaj sytuacja jest podobna - również możesz ją zaakceptować lub edytować zgodnie ze swoimi preferencjami

Na kolejnych zakładkach możesz zmieniać model różdżki, jej kolor, rodzaj drewna, długość, giętkość i rdzeń.


Drewno, długość, giętkość, rdzeń różdżki - czy mają znaczenie

Z naszych doświadczeń z gry wynika, że wszystkie elementy różdżki możliwe do edycji mają charakter czysto kosmetyczny - a w przypadku giętkości nawet nie tyle kosmetyczny, co „roleplayowy”, bo giętkość w żaden sposób nie przekłada się na wygląd czy animacje.

Możliwe, że w którymś momencie gry atrybuty różdżki mają znaczenie, choć jest to raczej mało prawdopodobne. Gdyby tak jednak było, zaktualizujemy tę stronę.

Najwięcej wątpliwości budzi zapewne rdzeń różdżki, bo zgodnie z opisem pozwalają one stosować nieco inną magię. Jest to jednak najwyraźniej tylko element zabawy i „wczucia się”.

Jeśli planujecie właśnie takie wczucie się, to radzimy wybrać różdżkę z pewną dozą giętkości. W rzeczywistości taka różdżka byłaby znacznie praktyczniejsza, bo byłaby bardziej odporna na złamania.

Uwaga: wybierz wygląd różdżki rozważnie. Nie można go już potem edytować. Można jednak zakładać na nią różnego rodzaju uchwyty, które zdobywasz w trakcie gry.

Następnie: Hogwarts Legacy - zamki poz. 1, 2 i 3: jak otworzyć, Alohomora

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - zmiana wyglądu postaci

Zobacz także