Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - W cieniu posiadłości

Odwiedzamy rodzinę Sebastiana.

Podczas przechodzenia wątku głównego gry Dziedzictwo Hogwartu, nasz kolega Sebastian poprosi nas o towarzystwo w odwiedzinach u swojej chorej siostry Anne. Uważa, że poznanie kogoś nowego dobrze jej zrobi - misja główna W cieniu posiadłości.

  • Uwaga: To zadanie jest częścią dłuższego cyklu misji, przybliżających graczowi historię Sebastiana Swallowa i jego rodziny. Poprzednie zadanie z tej serii to W cieniu krypty
  • Udajemy się za nawigacją do domu Sebastiana w wiosce Feldcroft. Z chłopakiem spotykamy się na pobliskiej wieży widokowej. Po krótkiej rozmowie schodzimy na dół i podążamy za ślizgonem do domu jego wuja.
  • Będziemy tam świadkami dość przykrej sceny, po której musimy porozmawiać - w dowolnej kolejności - z Anną oraz Panem Salomonem. Po odbyciu dwóch dialogów idziemy do Sebastiana, który chce nam pokazać miejsce, w którym rzucono klątwę na jego siostrę.
  • Idziemy na pobliskie wzniesienie, na którym trafimy na grupę goblinów. Pokonujemy ich po czym udajemy się do ruin posiadłości. Możemy zbadać kilka obiektów w okolicy, ale najważniejsze jest przyjrzenie się zniszczonemu obrazowi w chacie oraz studni i ławce - w ten sposób nasza postać rozpozna, że jest to dom, który widzieliśmy wcześniej w myślodsiewni.
  • Po zbadaniu obiektów rozmawiamy z Sebastianem w ruinach chaty. Następnie odwracamy się i niszczymy za pomocą Depulso stertę głazów zasłaniającą przejście. Skręcamy w prawo i schodzimy schodami do piwnicy. Podnosimy tam dwa wpisy z pamiętnika - jeden leży na stole, a drugi na podłodze, koło sterty książek.
  • Po przeczytaniu obu listów niszczymy Depulso stertę książek pomiędzy dwoma regałami i przechodzimy na drugą stronę pomieszczenia. Znajdziemy tam magiczne lustro, z którym wchodzimy w interakcję. Rozmawiamy z Sebastianem i zostaniemy przeniesieni do kolejnego pomieszczenia.
  • Zobaczymy notatkę na ścianie. Podchodzimy do niej i wchodzimy z nią w interakcję. Zamieniamy jeszcze kilka słów z naszym towarzyszem po czym zadanie zakończy się.

Następnie: Hogwarts Legacy - Opowieść o Rowlandzie Oakesie

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Waz-na zagadka

Read this next