Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Próba Charlesa Rookwooda

Druga próba Obrońców.

Przyszedł czas na wykonanie kolejnej próby obrońcy w grze Dziedzictwo Hogwartu. Tym razem zmierzymy się z zagadkami przygotowanymi przez prof. Rookwooda w jego rodzinnej rezydencji - misja główna Próba Chalesa Rookwooda.


Na tej stronie:


Początek próby i zagadka z przerwanym mostem

 • Zaczynamy w pobliżu zamku, gdzie rozmawiamy z prof. Figiem. Rozmawiamy z nauczycielem i razem zbliżamy się do zamku. Przekradamy się albo walczymy z napotkanymi wrogami. Podchodzimy do budowli od lewej strony. Znajdziemy tam skrzynię, którą podsuwamy pod wyłom w murze, a następnie unosimy w powietrze za pomocą Levioso. Po tak utworzonej platformie wspinamy się do środka.
 • Po znalezieniu się wewnątrz murów warowni przyglądamy się kolejnej scence. Po niej rozpocznie się dość długa walka na dziedzińcu, podczas której zmierzymy się z kilkoma falami czarnoksiężników i goblinów. Po zakończeniu starcia wchodzimy po schodach i kontynuujemy murami aż do wejścia do wnętrza budowli.
 • Aby otworzyć zamknięte drzwi, musimy strzelić czarem podstawowym w trzy pieczęcie (1,2,3). Pierwszą zobaczymy po prawej stronie od drzwi, na ścianie pomieszczenia obok. Drugą znajdziemy po lewej stronie od drzwi - będzie ukryta za niewielką drewnianą barykadą. Trzecia i ostatnia pieczęć znajduje się też po prawej stronie od drzwi i możemy ją zobaczyć przez stertę skrzyń.
 • Teraz przechodzimy przez podziemia, aż dotrzemy do portretu Rookwooda. Rozmawiamy z czarodziejem na obrazie i wchodzimy w interakcję z wirem magii, który powinien się po chwili pojawić.
 • Po przeniesieniu do miejsca próby idziemy prosto, aż dotrzemy do dużej komnaty. Wchodzimy po schodach po lewej i aktywujemy wir magii. Teraz wracamy na dół i pod drugą częścią mostu znajdziemy kostkę. Podnosimy ją i przesuwamy pod przerwany most.
 • Rzucamy na nią Levioso, dzięki czemu stworzymy sobie platformę do wspinaczki. Idziemy dalej korytarzem, aż trafimy do sali z kolejną próbą.

Zagadka z portalem i filarem

 • Druga łamigłówka prof. Rookwooda jest bardzo prosta. Wchodzimy do komnaty, po czym aktywujemy wir magii, który się pojawi obok łuku i strzelamy w pieczęć po prawej stronie. Portal na środku się aktywuje i obróci. Teraz przechodzimy przez portal i zabieramy blokującą przejście skrzynkę.
 • Wychodzimy ze skrzynką przez portal, po czym odkładamy ją w dowolne miejsce. Teraz omijamy portal i przechodzimy dalej przez przejście, które właśnie odblokowaliśmy. Idziemy dalej, aż trafimy nad przepaść. Po chwili pojawi się arena, na której stoczymy walkę z kilkoma rzeźbami. Pokonujemy przeciwników i idziemy dalej, aż trafimy na kolejną zagadkę.

Zagadka z obrotowym portalem

 • Kolejną próbę prof. Rookwooda również można rozwiązać dość szybko. Po dotarciu do niewielkiej platformy aktywujemy wir magii, co włączy portal. Teraz strzelamy w pieczęć widoczną za łukiem, a cała platforma obróci się w prawo. Przechodzimy przez portal i ponownie strzelamy w pieczęć, aby łuk się odsunął.
 • Teraz droga w lewo stoi przed nami otworem. Idziemy cały czas prosto, po schodach i aktywujemy wir magii, który pojawi się po prawej stronie kolejnej komnaty. Czas na czwartą i ostatnią już łamigłówkę.

Zagadka z portalem z mostem i walka z bossem

 • Czas na ostatnią zagadkę. Po aktywowaniu wiru pojawi się przed nami wysoki portal (4) i niewielka kolumna (5). Na razie jednak nie zajmujemy się nimi. Przechodzimy przez portal, co wywoła atak przeciwników. Sztuczka polega na tym, że część wrogów widoczna jest tylko po drugiej stronie portalu. Aby ich zranić, musimy przejść przez łuk i dopiero wówczas strażnicy się pojawią.
 • Po pokonaniu zagrożenia wracamy do naszej zagadki. Przechodzimy przez portal na „niebieską” stronę pomieszczenia i strzelamy w pieczęć, aby obrócić znajdujący się nad portalem most w stronę kolumny. Po kolumnie wspinamy się na most. Teraz z góry mostu strzelamy w pieczęć widoczną po prawej stronie. Obróci to całą konstrukcję w taki sposób, że będziemy w stanie przeskoczyć do wyścia.
 • Idziemy cały czas korytarzem, aż trafimy do dużej komnaty. Tam czeka nas starcie z kilkoma strażnikami. Pokonujemy ich i kierujemy się do wyjścia. Idziemy dalej, aż trafimy na arenę z bossem. Walka nie różni się zbytnio od starcia ze strażnikiem poprzedniej próby. Różnica polega na tym, że dodatkowo pojawią się pomniejsi przeciwnicy, do pokonania których będziemy musieli przechodzić między obiema stronami portalu na środku. Po pokonaniu całego zagrożenia odblokuje się przejście, którym docieramy do myślodsiewni.
 • Oglądamy kolejne wspomnienie obrońców, po czym wracamy do komnaty mapy przez portal po prawej stronie. Rozmawiamy o swoich odkryciach z prof. Figiem i obrazami. Oglądamy scenkę, po czym rozmawiamy z Figiem. Po przeniesieniu do dormitorium naszego domu zadanie zakończy się.

Następnie: Hogwarts Legacy - Ogień i fałsz

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Próba Charlesa Rookwooda

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze