Skip to main content

Hogwarts Legacy - Podstawy szantażu

Razem z Natty zbieramy dowody przeciwko Harlowowi.

W ramach misji dla naszych przyjaciół w grze Dziedzictwo Hogwartu, pomożemy Natty Onai zdobyć dowody na przestępczą działalność Teofila Harlowa, czyli prawą rękę czarnoksiężnika Rookwooda - misja relacji Podstawy szantażu.

 • Uwaga: Ten side-quest należy do cyklu misji, w których pomagamy Natty zdobyć dowody przeciwko przestępczej działalności Teofila Harlowa. Poprzednie zadanie z tej serii: Mówi się „mama”.

Na tej stronie:


Śledztwo w mieście

 • Spotykamy się z Natty tuż przed wejściem do Hogsmeade. Rozmawiamy z dziewczyną, po czym udajemy się za nawigacją do wskazanych przez nią osób, aby zdobyć potrzebne zeznania i dowody przeciwko Harlowowi. Musimy w sumie porozmawiać z trzema osobami:
 • Daisy Rabe - na piętrze tawerny Pod Trzema Miotłami
 • Otto Dibble - za sklepem z ubraniami
 • Agabusem Philbert - przed jego domem
 • Ostatecznie okaże się, że tylko pani Rabe jest w stanie dostarczyć twarde dowody, a pozostali mogą jedynie złożyć zeznania. Dodatkowo Otto i Agabus poproszą nas o odzyskanie pism, które Popiełki wykorzystują do szantażowania ich. Po rozmowie ze wszystkimi trzema postaciami udajemy się ponownie na miejsce spotkania z Natty. Okazuje się, że dziewczyna jeszcze nie wróciła. Udajemy się w takim razie w pobliże gospody Pod Świńskim Łbem.
 • Kierujemy się na zaplecze baru, gdzie zamiast Natty znajdziemy jej różdżkę. Podnosimy ją i używamy czaru Revelio, aby zobaczyć ślady na ziemi. Idąc ich tropem obchodzimy budynek dookoła i schodzimy do piwnicy.

W kryjówce Popiełków

 • Po wejściu do piwnicy używamy Accio, aby przyciągnąć dwie beczki (1,2) maksymalnie do siebie. Dzięki temu otworzy się środkowa beczka, w której kryje się tajne przejście. Trafimy do dość dużej lokacji, gdzie mamy w sumie trzy cele do wykonania, ale tylko jeden z nich jest obowiązkowy - odnalezienie Natty.
 • Aby uwolnić przyjaciółkę musimy podążać w zasadzie cały czas prosto, na przeciwny koniec podziemi. W dużej sali na środku czeka na nas wielu przeciwników, których możemy pokonać w preferowany przez nas sposób. Jeśli chcemy wykonać cele poboczne, to wiersze Agabusa znajdziemy w skrzyni przy barku (3), a list Otto w kufrze (4) na szczycie schodów po prawej stronie dużej komnaty.
 • Tak czy inaczej podążamy za znacznikiem do miejsca przetrzymywania Natty. Po drodze stoczymy krótkie starcia z jeszcze kilkoma popiełkami. Dotrzemy w końcu do gabinetu z dwoma celami, gdzie więziona jest Natsai oraz mąż Pani Rabe. Używamy Revelio, aby ujawnić niewidzialną skrzynkę na stole. Odblokowujemy ją i zanosimy różdżkę Panu Rabe.
 • Po krótkiej scence mężczyzna uwolni siebie i naszą towarzyszkę, po czym teleportuje się na zewnątrz. My musimy natomiast piechotą dotrzeć do wyjścia z lochu. Po wydostaniu się na zewnątrz spotkamy Natsai oraz panią Singer. Rozmawiamy z kobietami, po czym misja zakończy się. Możemy jeszcze zanieść odnaleziony tomik wierszy prawowitemu właścicielowi, który nadal będzie stał przed swoim domem.

Następnie: Hogwarts Legacy - Wszystko dobre, co dobrze dzwoni

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Sięgając nieba

Zobacz także