Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - ruchoma podłoga: jakie zaklęcie jest potrzebne

Oraz jak przejść podłogę bez zaklęcia.

W lochach i kryptach Hogwarts Legacy często można spotkać ruchomą podłogę, która przenosi cię w inne miejsce, gdy tylko na nią nadepniesz. Poniżej tłumaczymy, jakie zaklęcie jest na nią potrzebne - a nawet jak poradzić sobie z nią bez zaklęcia, za pomocą sztuczki.


Na tej stronie:


Zatrzymanie podłogi za pomocą zaklęcia

Ruchomą podłogę rozpoznasz po jej podświetleniu, kiedy rzucasz Revelio. Zazwyczaj nie masz możliwości jej przeskoczenia ani ominięcia w żaden sprytny sposób, a stanięcie na płytkach powoduje, że twoja postać przenosi się do innego pomieszczenia.

„Oficjalnym” sposobem poradzenia sobie z ruchomą podłogą jest zaklęcie spowalniające, czyli Arresto Momentum. Zdobędziesz je, wykonując zadanie Madame Kogawy 2.

Wystarczy rzucić Arresto Momentum na podłogę, by na chwilę ją zablokować. Autonamierzanie ruchomej podłogi jest wyłączone, więc będziesz musiał celować „ręcznie”, przytrzymując L2 / LT:


Sztuczka na ruchomą podłogę - skorzystaj, jeśli nie masz zaklęcia

Jeśli nie odblokowałeś jeszcze Arresto Momentum, być uda się przechytrzyć ruchomą podłogę bez niego. Wszystko zależy od tego, czy wokół ciebie jest co najmniej jeden przedmiot, który możesz podnieść za pomocą Wingardium Leviosa lub Accio - lub ewentualnie przeciwnik po drugiej stronie pułapki, którego możesz zwabić.

Podłoga reaguje bowiem na wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu - nie tylko ciebie, ale też przedmioty i wrogów. Jeżeli uda ci się postawić coś lub kogoś na ruchomej podłodze, będziesz miał kilka sekund, by przebiec na drugą stronę.

Spójrz na poniższy przykład. Możemy tu bez problemu przyciągnąć palenisko za pomocą Accio lub Wingardium Leviosa na podłogę, by ta go „pochłonęła”. W tym czasie będzie można przebiec na drugą stronę.

Uwaga: korzystając z tej sztuczki, uważaj, by nie położyć na podłogę jakiegoś przedmiotu potrzebnego do wykonania zadania. Utracisz go bezpowrotnie i jedynym ratunkiem będzie wczytanie wcześniejszego zapisu.

Następnie: Hogwarts Legacy - zmiana wyglądu postaci

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Talenty, punkty umiejętności

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze