Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - czy w grze jest Harry Potter

A także Ron, Hermiona i inni.

Akcja Hogwarts Legacy rozgrywa się w tytułowej magicznej szkole, do której chodził też Harry Potter. Fani uniwersum mają oczywiście nadzieje na spotkanie czarodzieja z blizną w kształcie błyskawicy, ale czy będzie to możliwe?


Na tej stronie:


Czy można spotkać Harry'eggo Pottera, Rona i Hermionę

Niestety, ale Hogwarts Legacy opowiada o wydarzeniach z XIX w., a więc długo przed tym, jak do szkoły uczęszczali Harry Potter, Ron Weasley i Hermiona Granger. Nie spotkamy więc ani trzech przyjaciół znanych z książek i filmów, ani znajomych nauczycieli, jak chociażby Severusa Snape'a. Dyrektorem szkoły nie jest też Albus Dumbledore.

Jedyną możliwością, aby w Hogwarts Legacy „spotkać” jedną ze wspomnianych postaci jest po prostu... odtworzenie jej wyglądu w kreatorze postaci.

Edytor jest całkiem rozbudowany i przy odrobinie wysiłku uda się stworzyć czarodzieja do złudzenia przypominającego chociażby Pottera - są nawet okulary z ikonicznymi okrągłymi oprawkami. Problemem może być blizna w kształcie błyskawicy, której prawdopodobnie w kreatorze zabraknie.


Jak Hogwarts Legacy łączy się z książkami i filmami o Harrym Potterze

Choć w grze zabraknie wspomnianych postaci, nie oznacza to, że nie usłyszymy kilku nazwisk dobrze znanych fanom uniwersum.

Jedną z nauczycielek magii w Hogwarcie - a przy okazji zastępczynią dyrektora - jest Matylda Weasley, profesor transmutacji, a więc sztuki polegającej na zmianie kształtów przedmiotów lub żywych organizmów. Tak, chodzi o rodzinę Weasleyów - od Rona.

Według przypuszczeń fanów, najpewniej mamy do czynienia z prapraprapraciotką Rona Weasleya, a więc krewną urodziną cztery generacje przed rudowłosym czarodziejem.

Natomiast dyrektorem szkoły magii w Hogwarts Legacy jest niejaki Phineas Nigellus Black. Osoby zaznajomione z fabułą książek i filmów powinny kojarzyć to nazwisko z Syriuszem Blackiem, a więc ojcem chrzestnym Harry'eggo Pottera.

Phineas Nigellus Black jest prapradziadkiem Syriusza Blacka, urodzinym w 1847 roku. Był wspomniany w powieściach J.K. Rowling - jego podobizna zdobiła jeden z portretów w gabinecie Albusa Dumbledore'a.

Następnie: Hogwarts Legacy - romanse: czy są w grze

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - czy w grze jest Quidditch

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze