Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - zamek: jak otworzyć, poz. 1, 2 i 3, Alohomora

Czarodziejski wytrych.

W świecie Hogwarts Legacy wiele pomieszczeń jest zamkniętych na zamek poziomu 1, 2 lub 3. Do otwarcia kłódek potrzebujesz zaklęcia Alohomora lub jego ulepszonej wersji. Na tej stronie dowiesz się, jak otworzyć zamki i jak zdobyć zaklęcie.


Na tej stronie:


Jak zdobyć zaklęcie Alohomora oraz ulepszenia

Aby zdobyć podstawową wersję Alohomory - potrzebnej do otwierania zamków - musisz wykonać zadanie główne Księżycowa niedola woźnego. Umożliwi to otwieranie zamków 1. poziomu.

Aby zdobyć kolejne poziomy:

  • Poziom 2. zamków: zanieś Galdwinowi Moonowi (woźnemu) 9 księżyców demimoza
  • Poziom 3. zamków: zanieś Galdwinowi Moonowi (woźnemu) kolejne 13 księżyców demimoza

Aby znaleźć woźnego, po prostu włącz śledzenie zadania pobocznego Człowiek za księżycami. Właśnie w ramach tego zadania zbierasz wspomniane księżyce.

Księżyce demimozów pochodzą ze statuetek demimozów, czyli typu znajdźki, który możesz zebrać tylko w nocy.


Jak otworzyć zamek

Aby otworzyć zamek, podejdź do niego i naciśnij przycisk interakcji, by rzucić Alohomorę. Urochomi się prosta minigra.

Twoim zadaniem jest znaleźć odpowiednie ustawienie obu pierścieni. Aby poruszyć pierścieniem, wychyl analog w dowolną stronę, by iskra weszła w jeden z rowków (nie ma znaczenia który). Następnie poruszaj analogiem ruchem okrężnym. Lewy analog to zewnętrzny pierścień, a prawy analog to wewnętrzny pierścień.

Poruszaj lewym analogiem tak długo, aż znajdziesz miejsce, w którym będą poruszać się te elementy (1). Następnie utrzymaj lewy analog w tej pozycji i poruszaj prawym analogiem, aż znajdziesz miejsce, w którym będą się poruszać elementy w środku (2).

Twoim zadaniem jest utrzymanie analogów w takiej pozycji, na której ruszają się oba wspomniane wyżej elementy. Kolejność iskier i pierścieni nie ma znaczenia, możesz nimi nawet poruszać jednocześnie - choć będzie to trudniejsze.

Uwaga: poruszaj pierścieniami powoli, bo inaczej nie złapiesz momentu, w którym części mechanizmu zaczynają się poruszać.

Następnie: Hogwarts Legacy - latający wierzchowiec, Hipogryf: jak zdobyć

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - różdżka: czy model, drewno i rdzeń mają znaczenie

Read this next