Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - znajdźki i sekrety: kompletny przewodnik

Wszystkie skrzynie ze skarbami, Strony Przewodnika, łamigłówki, posążki i wiele więcej.

W grze Hogwarts Legacy jest sporo przedmiotów do znalezienia. Niektóre odszukamy z łatwością, inne wymagają odpowiednich czarów lub są dobrze ukryte.

W niniejszym przewodniku przygotowaliśmy kompletny spis wszystkich sekretów w grze. W pierwszej kolejności możesz poznać rodzaje znajdziek. W dalszej częsci znajduje się spis poszczególnych obszarów - zarówno w samym Hogwarcie, jak i poza nim - gdzie dołączyliśmy masę ilustracji, map i wskazówek.

  • WSKAZÓWKA: Aby dowiedzieć się, na jakim obszarze w danym momencie jesteś, po prostu włącz mapę i najedź wskaźnikiem na dany obszar. Wyświetli się wówczas nazwa obszaru oraz lista wszystkich znajdziesz do zebrania (1). Fioletowy trójkąt oznacza twoją aktualną pozycję. Za pomocą strzałek na padzie przełączysz mapy - świata, Hogwartu lub Hogsmeade (2). Zielona ikona płomienia (3) oznacza punkt szybkiej podróży.

Na tej stronie:


Lista sekretów i typy znajdziek

Poniżej przedstawiamy wszystkie typy sekretów w grze Hogwarts Legacy, wraz z linkiem do stron, gdzie możesz przeczytać więcej o danej znalezisku.

  • Skrzynie skarbów - są to skrzynie, w których znajdziesz przedmioty kosmetyczne zmieniające wygląd różdżki, a także przedmioty, które można wyczarować w Pokoju Życzeń
  • Posążki demimoza - są to przedmioty, dzięki którym odblokowujemy kolejne poziomy Alohomory, zaklęcia, które wykorzystujemy do otwierania zamkniętych drzwi i skrzyń
  • Strony Przewodnika - są to kartki zawierające informacje i ciekawostki o miejscach oraz przedmiotach, na jakie trafiamy podczas przemierzania świata gry
  • Łamigłówki Merlina - są to zagadki, których rozwiązywanie spowoduje zwiększenie miejsca w inwentarzu
  • Balony - za odnajdywanie i przybijanie balonów otrzymujemy nowe miotły
  • Stoły astronomiczne - za odnajdywanie stołów otrzymujemy nagrody w postaci wyglądu wyposażenia
  • Platformy do lądowana - za odnajdywanie platform otrzymujemy nagrody w postaci wyglądu wyposażenia
  • Tętniące źródła starożytnej magii - rozwiązywanie zagadek polegających na odnajdywaniu źródła i śladów starożytnej magii zwiększy pojemność licznika starożytnej magii
  • Nikczemni wrogowie - za pokonanie silniejszych przeciwników otrzymujemy nagrody w postaci wyglądu wyposażenia

Sekrety w Hogwart

Hogwart to zdecydowanie największa i najwspanialsza lokacja w grze. Została podzielona na wiele podobszarów (ich nazwy znajdziesz na mapie), w których aż roi się o sekretów. Życzymy udanych poszukiwań!


Sekrety w Hogsmeade

Hogsmeade to największe miasteczko, jakie odwiedzisz świecie Harry'ego Pottera. To drugi obszar pod względem liczby znajdziek w grze.


Sekrety w świecie - wszystkie regiony


Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Read this next