Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Witaj w Hogwarcie

Poznawanie szkoły i nauczycieli

Dzięki zadaniu Witaj w Hogwarcie rozpoczynamy pierwszy dzień nauki w grze Dziedzictwo Hogwartu. Zapoznamy się z magicznym przewodnikiem, zawiążemy pierwsze znajomości, zwiedzimy kawałek szkoły i weźmiemy udział w dwóch lekcjach - misja główna Witaj w Hogwarcie.


Na tej stronie:


Poznanie Przewodnika Czarodzieja

 • Zaczynamy w sypialni. Idziemy za nawigacją do pokoju wspólnego, gdzie rozmawiamy z trzema wskazanymi uczniami. Garreth stoi przy komodzie, Cressidę znajdziemy na tyle pokoju, a Nellie bawi się na kominku
 • Po wszystkim wychodzimy okrągłymi drzwiami i rozmawiamy z Profesor Weasley. Oglądamy scenkę i podążamy za kobietą. Podchodzimy do obrazu i rzucamy Revelio. Idziemy dalej.
 • Następnie nauczymy się korzystać z szybkiej podróży za pomocą proszku Fiuu. Po teleportacji idziemy za nauczycielką. W kolejnej scence rozmawiamy z nią oraz Profesorem Figiem, po czym otrzymujemy zadanie udania się na dwie lekcje. Możemy je wykonać w dowolnej kolejności.

Lekcja obrony przed czarną magią

 • Po dotarciu do klasy i obejrzeniu scenki nauczymy się zaklęcia lewitacyjnego Levioso. Najpierw podążając za wskazówkami Pani Profesor używamy czaru do rozbicia tarczy manekina.
 • Teraz czeka nas trudniejsze zadanie - pojedynek z Sebastianem Sallowem. Wykorzystując poznane techniki pokonujemy ślizgona - musimy zbić cały jego pasek życia lub wypchnąć chłopaka poza arenę.
 • Po zakończeniu lekcji podchodzimy do Sebastiana i zamieniamy z nim parę zdań - zaprosi nas do „nieoficjalnej” ligi pojedynków.

Lekcja zaklęć

 • Po dotarciu do klasy i obejrzeniu scenki nauczymy się zaklęcia Accio. Profesor Ronen zaproponuje ćwiczenia praktyczne, polegające na mini-grze w Kort Przywoływaczy - zabawie przypominającej grę w bule.
 • Musimy za pomocą Accio przyciągnąć piłkę na końcu planszy i skończyć czar w odpowiednim momencie. Kula musi dotoczyć się jak najbliżej nas, ale nie może wytoczyć się poza arenę - wtedy nie dostaniemy punktów.
 • Czekają nas dwie rundy przeciwko Natsai. W pierwszej rozgrywamy standardową partię, a w drugiej dla utrudnienia pojawią się przesuwające się po planszy skrzynie.
 • Po zakończeniu gry i powrocie do klasy automatycznie odbędziemy rozmowę z Natsai. Kończymy pogawędkę i podchodzimy do profesora Ronena, z którym też zamieniamy parę słów.

Zadanie Profesora Ronena

 • Po ukończeniu lekcji udajemy się do gabinetu wicedyrektorki. Otrzymamy zlecenie udania się do wioski Hogsmeade. Możemy się tam udać z jednym z poznanych już rówieśników - do wyboru mamy Natsai albo Sebastiana.
 • Najpierw jednak udajemy się z powrotem do profesora Ronena, aby przyjąć nasze pierwsze Zadanie dodatkowe. Nauczymy się podczas niego przydatnego zaklęcia naprawiającego - Reparo. Dodatkowe lekcje od nauczycieli pozwolą nam poznawać nowe zaklęcia.
 • Musimy użyć Accio, aby złapać dwie strony Przewodnika. Ich lokalizacja zaznaczona jest na mapie. Pierwszą (1) znajdziemy obok stawu niedaleko Profesora, drugą (2) natomiast przy klatce schodowej wewnątrz zamku.
 • Po złapaniu kartek wracamy do profesora i uczymy się zaklęcia. Teraz możemy się udać do wioski po zakupy w kolejnej misji głównej, jaką jest Witaj w Hogsmeade.

Następnie: Hogwarts Legacy - Smrodulki gargulki

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: prolog

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze