Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Słodkie Dissendium

Zakradamy się do Miodowego Królestwa.

Podczas przechadzki po zamku w Dziedzictwie Hogwartu możemy trafić na Garretha Weasleya. Gryfon poprosi nas, abyśmy skorzystali z tajnego przejścia do Miodowego Królestwa i zdobyli dla niego żądła żądlibąków do eliksirów - misja poboczna Słodkie Dissendium.

  • Chłopaka spotkamy w jednej z bocznych sal zamku i będzie stał pod ścianą. Rozmawiamy z nim, a on wyjaśnia nam szczegóły zadania. Możemy dostać się do sklepu tajnym przejściem za posągiem jednookiej wiedźmy.
  • Uwaga: Jeśli wcześniej pomogliśmy Garrethowi zdobyć składnik podczas lekcji eliksirów, to musimy z nim porozmawiać dwa razy - najpierw nawiąże do wydarzeń z klasy, a dopiero potem przekaże szczegóły zadania.
  • Podążamy za nawigacją i kierujemy się w stronę posągu wiedźmy. Po podejściu do figury wchodzimy z nią w interakcję, a zostaniemy przeniesieni do tajnego korytarza. Jest to dość prosta sekwencja łamigłówek, gdzie nie musimy obawiać się żadnych przeciwników. Najpierw zaczynamy od naprawienia windy zaklęciem Reparo.
  • Po krótkim spacerze docieramy do platformy w podłodze, na którą rzucamy Levioso, aby uniosła nas do góry - będzie to wystarczająca wysokość, abyśmy mogli wspiąć się na półkę skalną powyżej.
  • Trafimy do dość dużej jaskini z jeziorem na dole. Naszym zadaniem jest aktywować małe windy zaklęciem Levioso podobnie, jak zrobiliśmy to wcześniej z platformą w poprzedniej pieczarze.
  • Problem polega na tym, że jedna winda jest zniszczona, a inna, na samym końcu, zablokowana. Dlatego należy najpierw skręcić w lewo, kamienną ścieżką zejść w kierunku jeziora i strzelić Accio w zacięty mechanizm (1) oraz Reparo w zepsuty mechanizm (2). Po wszystkim przeskakujemy po windach na drugi koniec jamy.
  • Na koniec trafiamy na zamknięte drzwi, które otwieramy podpalając dwa znajdujące się przed nimi ogniska. Wchodzimy po drabinie na górę, trafiając do Miodowego Królestwa. Nie musimy się tu skradać - poszukiwane żądła żądlibąków znajdziemy na biurku naprzeciwko schodów.
  • Teraz pozostaje jedynie wrócić do Garettha - możemy w tym celu po prostu otworzyć ekran mapy i za pomocą proszku Fiuu wrócić do Hogwartu, a potem do zleceniodawcy.

Następnie: Hogwarts Legacy - Poszukiwania brakujących stron

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Łamigłówki Merlina

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze