Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - posążki, księżyce demimoza: wszystkie lokalizacje

Czym są i jak je odnaleźć

Posążki (księżyce) demimoza to jedna z kategorii znajdziek w grze Dziedzictwo Hogwartu. Znajdziesz je praktycznie w każdym obszarze świata gry.


Na tej stronie:


Czym są posążki demimoza

Posążki demimoza, nazywane też księżycami demimoza, to szklane figurki, które są jedną z kategorii znajdziek. Warto je zbierać ze względu na to, że dzięki nim zdobędziemy wyższe poziomy zaklęcia Alohomora, dzięki któremu można otwierać zamknięte zamki w drzwiach i skrzyniach.

Zaklęcie Alohomora na pierwszym poziomie poznajemy w trakcie głównej opowieści (misja główna: Księżycowa niedola woźnego), więc wraz z postępami w grze zdobędziesz ten czar.

Następnie odblokujesz zadanie poboczne: Człowiek z księżycami. Przynosząc woźnemu 9 posążków demimoza, nauczysz się zaklęcia Alohomora poziomu drugiego umożliwiającego otwieranie zamków poziomu 2. Jeśli zaliczysz ten ten cel, wówczas odblokujesz ostatni etap zadania - odnalezienie kolejnych 13 posążków demimoza pozwoli zdobyć trzeci, najwyższy poziom Alohomory.

Co ważne, księżyce demimoza można odnaleźć tylko w nocy. Za dnia, co prawda, zobaczysz je, gdy wejdziesz do pomieszczenia, w którym się znajdują, ale nie będziesz mógł ich zebrać. Będzie to możliwe wyłącznie nocną porą. Aby zmienić porę dnia, wejdź do mapy i naciśnij opcję czekaj (R3 na PlayStation, RS na Xboxie).


Lokalizacje wszystkich posążków demimoza

Poniżej wskazujemy obszary, gdzie odnajdziesz wszystkie posążki demimoza:


Zobacz: Hogwarts Legacy - znajdźki i sekrety - kompletny spis

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze