Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Łamigłówki Merlina: wszystkie lokalizacje

Jak rozwiązywać zagadki oraz gdzie są na mapie.

Witaj w przewodniku po Łamigłówkach Merlina w Hogwarts Legacy. Dowiesz się tu wszystkiego o tych zagadkach - czym są, jak rozwiązać każdą z nią i gdzie są ich lokalizacje w różnych regionach na mapie.


Na tej stronie:


Czym są Łamigłówki Merlina w Hogwarts Legacy i ile ich jest

Łamigłówki Merlina to zagadki, które czarodziej Merlin - ten z legendy o królu Arturze - pozostawił w okolicach Hogwartu, kiedy wieki temu uczęszczał do szkoły magii. Zrobił to, by sprawić przyjemność swoim kolegom ze Slytherinu - by mogli zająć sobie czas w kreatywny sposób.


Typ 1: Trzy filary (pochodnie) do zapalenia

W tej wersji zagadki Merlina musisz rozpalić trzy filary. Haczyk polega na tym, że zapalony filar zaczyna się powoli chować w ziemi - musisz zapalić wszystkie trzy, zanim jakikolwiek schowa się w ziemi.

Filary często mają różne wysokości i największe z nich pozostają nad ziemią najdłużej, więc zacznij właśnie od nich. Do zapalania możesz użyć Confringo albo Incendio, ale zdecydowanie lepiej sprawdza się to pierwsze zaklęcie, ze względu na zasięg „strzału”.


Typ 2: Kule na filarach

Ta łamigłówka jest dość prosta. Twoim zadaniem jest rozbicie wszystkich kamiennych „twarzy” spoczywających na filarach. Takich kul jest 9.

Do niszczenia kul używamy podstawowego zaklęcia ofensywnego, więc nie ma potrzeby przełączania się na specjalistyczne czary.


Typ 3: Kula i dziura

Nazwa mówi sama za siebie - twoim zadaniem jest dotoczenie wielkiej i ciężkiej kuli do dziury. Kulę możesz pchać do przodu wyłącznie za pomocą zaklęcia Depulso.

Dołek może znajdować się w całkiem sporej odległości od kuli, więc dobrze się rozejrzyj - zazwyczaj dołek jest jednak znacznie niżej niż kula, bo ta musi się dotoczyć siłą grawitacji. Pamiętaj też, żeby uderzać kulę pod odpowiednim kątem - to trochę taki czarodziejski bilard!


Typ 4: 5 kulek i 4 dziury

Czas na czarodziejskiego golfa. Twoim zadaniem jest odnalezienie niewielkich kulek w okolicy i umieszczenie ich w dołkach za pomocą Accio. Po prostu złap kulki w to zaklęcie i przemieszczaj się, a gdy będą w okolicy dołków, ustawią się same.

Są trzy platformy (każda z czterema dołkami) i trzy zestawy kulek (po 5 w każdej partii). Musisz wypełnić wszystkie platformy, by zaliczyć tę łamigłówkę.


Typ 5: Kamienie z kryształami i zielone motyle

W tym typie łamigłówki Merlina musisz doprowadzić trzy grupy zielonych motyli do trzech kamieni znajdujących się w okolicy. Motyle ciągną do światła, więc musisz użyć Lumos, by za tobą podążały.

Uwaga: o ile kamienie z kryształami są podświetlone na niebiesko przez Revelio, to grupy motyli już nie. Na szczęście dość wyraźnie świecą, więc łatwo zauważyć je nawet z daleka. Mogą być jednak ukryte w różnych miejscach.


Typ 6: 5 kamiennych płyt

Prosta łamigłówka, choć wymagająca odpowiedniego zaklęcia. W okolicy znajdziesz 5 kamiennych płyt. Musisz je zniszczyć, ale zwykłe zaklęcie ofensywne nie zadziała. Potrzebujesz czegoś mocniejszego, np. Confringo.

Po zniszczeniu 5 płyt, zagadka zostanie rozwiązana.


Typ 7: Skakanie po głazach

Wyzwanie platfromowo-zręcznościowe. Jeśli przy łamigłówce Merlina widzisz serię występujących blisko siebie platform lub głazów, to musisz skakać po kolejnych, nie dotykając ziemi. Zadanie zostanie zaliczone, jeśli pokonasz tak cały tor.

Jeśli poprawnie wykonałeś skok, platforma, na której jesteś, zostanie porośnięta roślinnością. Pamiętaj, że wykonując sprint przed skokiem, przedłużasz ten skok. Dzięki temu łatwiej przeskakiwać na kolejne platformy.


Typ 8: Filary z symbolami

Czas na czarodziejską kostkę Rubika - choć w uproszczonej wersji. Do rozwiązania tej łamigłówki potrzebujesz zaklęcia Flipendo.

Kostka na szczycie filaru jest ruchoma i twoim zadaniem jest dopasowanie symboli na kostce do tych znajdujących się poniżej - nie tylko pozycji, ale też ułożenia. Uderzenie kostki za pomocą Flipendo sprawi, że ścianka, na którą patrzysz, znajdzie się na górze kostki. Wykorzystując tę prawidłowość, musisz rozwiązać całą zagadkę. Zawsze są trzy filary i musisz odpowiednio ustawić je wszystkie.

Zagadka może być początkowo nieco trudna, ale bez obaw. Najłatwiejszym sposobem jej rozwiązania jest skupienie się na jednym symbolu - kiedy jeden symbol będzie poprawnie ustawiony, reszta też będzie poprawnie ustawiona.

Najpierw przekręcaj więc kostkę tak, by z dowolnej strony symbol na kostce zgadzał się z symbolem u dołu. W tej fazie nie przejmuj się ułożeniem (obracaniem) symbolu.

Dopiero drugi krok to obracanie. Spójrz na poniższy obrazek: dopasowaliśmy jeden z symboli, ale teraz musimy go obrócić raz w lewo, żeby harfa była prosto. Żeby ro zrobić, musimy uderzyć kostkę za pomocą Flipendo z prawej strony, tak jak pokazuje strzałka.


Typ 9: Zniszczone posągi

Bardzo prosta łamigłówka, wymagająca tylko odpowiedniego zaklęcia. Jeśli widzisz rozbity posąg, wystarczy na nim użyć Reparo.

Musisz naprawić trzy takie posągi, żeby zaliczyć łamigłówkę. W ich znalezieniu jak zwykle pomoże ci Revelio - najlepiej jego ulepszona wersja.


Lokalizacja wszystkich łamigłówek Merlina

Poniżej wskazujemy obszary, gdzie odnajdziesz wszystkie łamigłówki Merlina:


Zobacz: Hogwarts Legacy - znajdźki i sekrety: kompletny przewodnik - kompletny spis

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze