Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie misje, frakcje oraz mnóstwo wskazówek do rozgrywki.

Witajcie! Przed wami poradnik do Elex 2, rozbudowanego RPG akcji, w którym przemierzamy niebezpieczną planetę Magalan w poszukiwaniu ratunku dla ludzkości. Tak jak w poprzedniej odsłonie, wcielamy się w Jaxa, którego zadaniem jest zjednoczenie zwaśnionych frakcji, by wspólnie walczyć z obcym najeźdźcą.

W niniejszym przewodniku przedstawiamy najważniejsze aspekty związane z rozgrywką i mechanikami gry, a także szczegółowy opis wszystkich misji głównych i zadań pobocznych, wraz z ilustracjami. Nie pominęliśmy ważnych wyborów, jakich można dokonać podczas przygody.

Zapraszamy do lektury i życzymy dobrej zabawy w Elex 2!


Elex 2 poradnik - skocz do sekcji:


Rozgrywka i mechanika

W tej części zapoznasz się z podstawowymi informacjami dotyczącymi rozgrywki i mechanikami, które występują w grze.

Podstawowe informacje i mechaniki


Rozwój postaci


Walka


Towarzysze i frakcje


Misje główne

Poniżej przedstawiamy listę zadań związanych z głównym wątkiem fabularnym. Jeśli masz problem z którąś z misji, w naszym poradniku znajdziesz kompletne rozwiązanie.

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Rozdział 4


Misje poboczne

W niniejszej skecji odnajdziesz zadania dodatkowe - uszeregowaliśmy je według regionów. Wykonywanie pobocznych misji pozwala poznać dodatkowe historie oraz oczywiście zgromadzić więcej doświadczenia. W każdym regionie jest sporo atrakcji - warto je poznać.

Tavar

Carakis (Morkoni)

Carakis (Klerycy)

Ignadon

Ateris


Misje towarzyszy

W tej sekcji znajdują się zadania powiązane z kompanami, którzy mogą towarzyszyć Jaxowi w podróży.

Kaja

Crony (U4 C.R.O.N.Y)

Drab

Zołza

Nyra


Poradnik do Elex 2 - interfejs i wskazówki

Poniżej znajdziesz opis wszystkich ikon i elementów, które wyświetlają się na ekranie podczas rozgrywki.

 1. Poziom zdrowia - poziom punktów życia; jeśli czerwony pasek zniknie zupełnie, bohater umrze
 2. Poziom many - poziom punktów many niezbędnych do rzucania zaklęć frakcyjnych (mana jest dostępna dopiero po przystąpieniu do frakcji)
 3. Poziom witalności - odzwierciedla kondycję postaci; jeśli żółty pasek się wyczerpie, bohater nie może przez chwilę wykonywać żadnej akcji
 4. Poziom plecaka odrzutowego - jeśli biały pasek zniknie, wówczas nie można używać plecaka odrzutowego; jeżeli to się wydarzy, gdy Jax będzie wisiał w powietrzu, to wówczas spadnie na ziemię i może odnieść śmiertelne obrażenia
 5. Minimapa - wyświetlane są na niej najważniejsze informacje w okolicy (żółta kropka - cel misji; pomarańczowa kropka - zleceniodawca misji; czerwona kropka - wróg; białe ikony - nauczyciele, obiekty i inne neutralne postacie)
 6. Amunicja - liczba dostępnych nabojów/strzał/bełtów
 7. Pasek zdrowia i witalności przeciwnika - poziom życia i witalności (wytrzymałości) wrogiej postaci; jeżeli pasek życia przeciwnika spadnie do zera - wróg zginie, a jeżeli pasek witalności zniknie - przeciwnik upadnie i nie będzie zdolny do walki przez chwilę

Porady na start

 • Choć gra do tego cię nie zmusza, podejmij - w miarę szybko - decyzję o przyłączeniu się do frakcji. Dzięki temu będziesz mógł/a korzystać ze specjalnego ekwipunku i zdolności, które dana grupa oferuje. Uchylanie się od tej decyzji, nie pozwoli ci w pełni rozwinąć wszystkich umiejętności.
 • Staraj się rozmawiać z każdą napotkaną postacią, która ma unikalne imię. Często dostarczą ci informacji o świecie, ale także zlecą ci zadania, za które otrzymasz doświadczenie i nagrody.
 • Walka na początku gry może sprawiać problem. Dlatego nie walcz z każdym wrogiem. Czasami lepiej ominąć przeciwnika, niż wdawać się w potyczkę, której nie będziesz mógł wygrać. Szczególnie wystrzegaj się oponentów, którzy oznaczeni są trupią czaszką - zadasz im mało obrażeń, a ci przeciwnicy potrafią zabić cię jednym, dwoma ciosami.
 • Nie zniechęcaj się po porażkach. Jeśli jednak w dalszym ciągu nie dajesz sobie rady podczas starć, zmień poziom trudności - możesz to zrobić w każdym momencie rozgrywki.
 • W grze można zwerbować towarzysza, który umili ci podróż, a także - co najważniejsze - ułatwi ci walkę z przeciwnikami. Do wyboru jest kilku kompanów, ale przyłączyć można maksymalnie jednego. Pierwszym towarzyszem, którego spotkasz na swojej drodze, jest Kaja.
 • Zapisuj często stan gry. Nie ma nic bardziej frustrującego, niż wracanie do zapisu sprzed kilkunastu minut. W grze dostępny jest automatyczny zapis, ręczny zapis oraz szybki zapis. Przed ważną rozmową warto wykonać ręczny zapis, aby wrócić do wcześniejszego stanu gry, w razie niepożądanego zakończenia konwersacji.
 • Podczas eksploracji zaglądaj w każdy możliwy kąt. Czasami można się zdziwić, jakie skarby odnajdziesz w miejscach, gdzie na pierwszy rzut oka nic nie. Nawet jeśli odnajdziesz tylko śmieci - możesz je odsprzedać handlarzom.
 • Z plecaka odrzutowego można korzystać praktycznie od samego początku gry. Pamiętaj, że to bardzo funkcjonalny przedmiot, dzięki któremu przedostaniesz się w trudno dostępne miejsca. Warto wykorzystać go również jako element strategii w walce, gdyż ułatwia ucieczkę z miejsca starcia.
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze