Skip to main content

Elex 2 - Ogrodnicy Thorhildy

Wykonujemy zadania związane z narzędziami dla ogrodników (Ogrodnicy Thorhildy, Narzędzia dla ogrodników i Żelazo na narzędzia).

Poniżej opisujemy kolejne zadanie w Elex 2, jakie wykonasz w ramach misji Zaufanie Berserków. Kiedy rozpoczniesz ten wątek, zadanie pojawi się w dzienniku.


Na tej stronie:


Ogrodnicy Thorhildy

Na początku porozmawiaj z Thorhildą (A), która zajmuje się ogrodnikami niedaleko Fortu. Poprosi cię o pomoc w zdobyciu narzędzi - w ten sposób rozpoczniesz kolejne zadanie, Narzędzia dla ogrodników, opisane poniżej. Udaj się więc do kowala Lassego (B).

Gdy wykonasz zadania Narzędzia dla ogrodników, a potem Żelazo na narzędzia, wróć do Thorhildy, a zleci ci kolejna zadanie, czyli Nieudolni robotnicy, opisane na końcu tej strony. Gdy je wszystkie zrealizujesz, ukończysz ten wątek.

Nagrody: 200 PD


Narzędzia dla ogrodników

Kowal Lasse (B) wyjaśni Jaxowi, że potrzebuje 25 baryłek (rud) żelaza, aby rozpocząć pracę nad narzędzia. Musisz więc zdobyć ten materiał - w ten sposób rozpoczniesz kolejne zadanie w tym wątku, czyli Żelazo na narzędzia, opisane poniżej.

Misję Narzędzia dla ogrodników ukończysz automatycznie po zakończeniu poniższego zadania, czyli Żelazo na narzędzia. Lasse jednak zapyta cię, czy ma wykuć 5 narzędzi dobrej jakości, czy 10 prostych narzędzi. Wybór nie powinien mieć znaczenia, ale jeśli się wahasz, wybierz 5 narzędzi dobrej jakości.

Nagrody100 PD


Żelazo na narzędzia: gdzie znaleźć rudę żelaza

Sprawdź w ekwipunku, ile posiadasz rud żelaza. Bardzo możliwe, że posiadasz wystarczającą liczbę, jeśli wcześniej zbierałeś ten materiał. Jeżeli nie, to musisz poszukać rud.

Warto także poszukać Złomusia, który, jeśli mu wcześniej pomogłeś, wręczy ci kilka rud żelaza. Czasami trudno poszukać Złomusia, bo może przebywać w kilku miejscach, w zależności, jakie zadania dla niego wykonałeś. Możesz go znaleźć w Forcie obok baru Chloe, pod Fortem w chatach, gdzie, spotkasz go na początku, a także przed kopalnią żelaza.

Najwięcej rud żelaza zdobędziesz jednak w kopalni (C), która znajduje się na południowy-wschód od Fortu. Pamiętaj jednak, aby założyć maskę przeciwgazową przed wejściem do kopalni, która spowoduje, że efekty zatrucia będę mniej bolesne. Jeśli nie masz maski, ukradnij ją lub kup ją od Ivana (D) z Fortu.

W kopalni odnajdziesz wiele rud żelaza (1), które leżą na ziemi. Podczas plądrowania kopalni, wycofuj się, jeśli poziom skażenia (2) wzrośnie. Poczekaj na zewnątrz chwilę i ponownie wejdź do tunelu, kiedy poziom spadnie.

W kopalni możesz też wydobyć rudę z żyły rudy (3), ale w tym celu potrzebujesz specjalnego narzędzia - młota pneumatycznego.

Kiedy zdobędziesz wystarczającą liczbę rud żelaza (25), przekaż je Lassemu (B).

Nagrody200 PD


Nieudolni robotnicy

Tym razem udaj się do baru Chloe (E), gdzie spotkasz zbuntowanych ogrodników. W rogu baru spotkasz Butcha (4) - porozmawiaj z nim, aby przekonać go do tego, aby ogrodnicy wrócili do pracy. Masz dwa sposoby, żeby rozwiązać to zadanie:

  • Możesz zastraszyć Butcha, wdając się z nim w pojedynek - wówczas zmusisz ogrodników do powrotu do pracy; to rozwiązanie wiąże się ze wzrostem poziomu Zniszczenia.
  • Wróć do Thorhildy i donieś jej, że ogrodniczy chcą więcej zarabiać. Możesz przekazać jej na ten cel 2000 kryształków lub poszukać pomocy w zdobyciu środku u innych postaci. W tym celu udaj się najpierw do Fenrisa, potem do Tilasa, a na końcu do Raika (5), którego znajdziesz w barze Chleo. Raik przekaże ci 150 kryształków, a wówczas rozpocznie się zadanie z nim związane, czyli Rozwiązanie Raika, które opisaliśmy poniżej. Kiedy ukończysz zadania Rozwiązanie Raika; Pojedynek z Curtisem; Przypnij Raika do muru porozmawiaj z Thorhildą, która obieca podwyżkę ogrodnikom, co z kolei zakończy zadanie Nieudolni robotnicy.

Nagrody: 100 PD


Rozwiązanie Raika; Pojedynek z Curtisem; Przypnij Raika do muru

Kiedy po rozmowie z Raikiem odblokujesz to zadanie, prześpij się cały dzień i wróć do Raika. Wówczas będziesz mógł kontynuować to zadanie. Porozmawiaj ponownie z Raikiem, a ten zaproponuje ci, abyście wyszli na zewnątrz. Idź za nim.

Celem Raika było zaprowadzenie cię do Curtisa, mordercy, który ma cię zabić. Musisz więc stawić mu czoła.

Kiedy go pokonasz, Raik ucieknie. Odnajdziesz go przy głównej drodze niedaleko baru Chloe (6). Porozmawiaj z nim, a wówczas obieca, że przekaże Tilasowi kryształki.

Doświadczenie: 100 + 130 + 200 PD

Następnie: Elex 2 - Uczeń Tilasa

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - Górnicy dla Złomusia

Read this next