Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - Gaz w kopalni

Sprawdzamy kopalnię żelaza w poszukiwaniu źródła gazu.

To zadanie, które możesz wykonać w Elex 2, rozpoczniesz, gdy po raz pierwszy wejdziesz do kopalni żelaza.


Na tej stronie:


Rozpoczęcia zadania Gaz w kopalni; 1000 kryształków Fenrisa

Udaj się do Złomusia (A), a potem do Fenrisa (B) w Forcie. Kiedy wysoko postawiony Berserk dowie się, że Złomuś potrzebuję pomocy w kopalni żelaza, przekaże ci 1000 Kryształków.

Wróć z powrotem do Złomusia (A), który znajduje się poza miastem i porozmawiaj z nim. Podczas dialogu możesz przekazać Kryształki zarządcy kopalni lub zatrzymać je. Od twojej decyzji będzie uzależnione między innymi zachowanie towarzyszy (ci z „dobrym” charakterem, jak na przykład Kaja, nie pochwalą faktu, że zatrzymasz Kryształki, ale kompani ze „złym charakterem”, jak na przykład Zołza, będą zadowoleni, jeśli nie oddasz elexitu). Jeżeli oddasz kryształki Złomusiowi, otrzymasz je częściowo później, wykonując kolejne etapy zadania.


Odszukanie źródła gazu w kopalni

Niezależnie od podjętej decyzji dotyczącej wykorzystania Kryształków, udaj się do kopalni (C). Zanim jednak wejdziesz do środka, musisz się odpowiednio się przygotować. Załóż maskę przeciwgazową, którą otrzymałeś od Złomusia, a także zdobądź miód, który spowolni negatywne efekty związane z oparami trującego gazu, które ulatniają się w kopalni.

Miód możesz zdobyć w wielu miejscach - między innymi zakupując go u handlarzy, a także znajdując go w różnych miejscach. Miód (4) znajdziesz także w chacie przed wejściem do kopalni.

Wchodząc do wnętrza kopalni, załóż maskę i skonsumuj miód. Miej również eliksiry leczące w pogotowiu - użyj ich kiedy, poziom życia będzie niski. Skup się tylko na celu zadania i nie zatrzymuj się bez potrzeby. Nie zbieraj materiałów, które leżą na ziemi, gdyż może zabraknąć ci czasu, aby bezpiecznie wrócić na zewnątrz. Koniecznie także wykonaj zapis stanu gry, przed wejściem do kopalni.

Twoim zadaniem jest dotarcie na koniec tunelu (5). Wówczas Jax zauważy źródło gazu i stwierdzi, że nie można go zatrzymać.

W tym momencie skorzystaj z szybkiej podróży, najlepiej przenosząc się do Fortu, aby nie tracić czasu na ucieczkę z kopalni. Udaj się prosto do Złomusia (A).

Jeśli towarzyszył ci któryś z kompanów, to odłączy się od ciebie, gdy wejdziesz do kopalni. Jeżeli skorzystasz z szybkiej podróży, by uciec z tunelu, wróć do kopalni, aby ponownie dołączyć do Jaxa. W innym przypadku towarzysz będzie cały czas czekał za tobą przed wejściem do kopalni.

Jeśli oddałeś mu wcześniej kryształki, to wynagrodzi cię za twój trud (100 kryształków) i przekaże ci środki na zakup masek przeciwgazowych dla górników (500 kryształków). Tak czy inaczej, zakończysz kolejny etap tego zadania i rozpoczniesz kolejne misje związane ze Złomusiem: Maski przeciwgazowe dla górników i Górnicy dla Złomusia.


Zakończenie zadania Gaz w kopalni

Opisywaną misję - Gaz w kopalni - ukończysz automatycznie, gdy wykonasz kolejne zadania dla Złomusia, czyli: Maski przeciwgazowe dla górników i Górnicy dla Złomusia. Wówczas możesz liczyć na poparcie twoje sprawy przez Złomusia u Fenrisa.

Nagrody: 260 PD

Następnie: Elex 2 - Maski przeciwgazowe dla górników

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - Zaufanie Berserków

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze