Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - frakcje: jak dołączyć

Jak przystąpić do Banitów, Berserków, Albów, Kleryków, Morkonów.

Frakcje w Elex 2 odgrywają bardzo ważną rolę. Po dołączeniu do danego ugrupowania, otrzymujemy dostęp do specjalnych umiejętności, a także najlepszych pancerzy. Decyzja o przystąpieniu do frakcji jest nieodwołalna, więc dobrze się zastanów, zanim zgodzisz się dołączyć do danego ugrupowania.


Na tej stronie:


Gdzie znajdują się siedziby frakcji

Aby dołączyć do frakcji, należy najpierw dotrzeć do siedziby frakcji, a potem porozmawiać z osobą odpowiedzialną za przyjmowanie nowych rekrutów (więcej informacji poniżej).

  • Fort (A), region: Tavar; siedziba Berserków; osoba odpowiedzialna za przyjmowanie nowych członków do frakcji: Fenris i Szczur.
  • Grota (B), region: Carakis; siedziba Kleryków; osoba odpowiedzialna za przyjmowanie nowych członków do frakcji: Khan.
  • Depozytorium (C), region: Ignadon; siedziba Albów; osoba odpowiedzialna za przyjmowanie nowych członków: Azok.
  • Krater (D), region: Ateris, siedziba Banitów; osoba odpowiedzialna za przyjmowanie nowych członków: Hector.
  • Zamek (E), region: Carakis; siedziba Kleryków osoba odpowiedzialna za przyjmowanie nowych członków: Reinhold.

Jak dołączyć do Berserków

Jeśli chcesz przyłączyć się do Berserków, porozmawiaj z Fenrisem w Forcie. Zleci ci misję Zaufanie Berserków. Kiedy ją wykonasz, otrzymasz dostęp do Górnej Dzielnicy, gdzie przebywa Szczur, zarządca miasta. Porozmawiaj z nim, a zaproponuje ci dołączenie do frakcji Berserków.


Jak dołączyć do Morkonów

Osobą odpowiedzialną za przyjmowanie nowych rekrutów jest Khan, ale najczęściej w jego imieniu będzie przemawiać osoba nazywana jako Głos Khana. Zleci ci zadanie Wartości Morkonów, którego ukończenie umożliwi ci przystąpienie do frakcji Morkonów.


Jak dołączyć do Albów

Kiedy powiesz Azokowi w Depozytorium, że chcesz dołączyć do Albów, wyśle cię do Irissy, która zleci ci zadania: Ubezpieczenie na życie Skibora, Dochodzenie u Albów, a na końcu Agent Albów. Kiedy je wykonasz, Azok zgodzi się, abyś przystąpił do Albów.


Jak dołączyć do Kleryków i Banitów

Klerycy i Banici to nietypowe frakcje, gdyż nie możesz do nich dołączyć tak, jak w przypadku innych ugrupowań. Jeśli chcesz z nimi ściślej współpracować, musisz najpierw zostać członkiem Berserków, Morkonów lub Albów i poczynić odpowiednie postępy w hierarchi frakcyjnej.

  • Jeśli chcesz zostać współpracować z Klerykami, dołącz najpierw do Albów.
  • Jeżeli chcesz współpracować z Banitami, dołącz najpierw do Berserków lub Morkonów.

Następnie: Elex 2 - frakcje: którą wybrać

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - towarzysze: relacja, zmiana

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze