Skip to main content

Elex 2 - Osąd Zariny

Wykonujemy zadanie dla Zariny, dzięki któremu będziemy mogli wstąpić do frakcji Morkonów.

Zarina to jedna z najważniejszych osób w społeczeństwie Morkonów, odgrywa więc znaczącą rolę w Elex 2. Zleci ci opisywane zadanie, które wykonasz w ramach wątku Wartości Morkonów. Ta misja z kolei pozwoli ci dołączyć do tej frakcji.


Na tej stronie:


Początek zadania: amulet, rozmowy z ludźmi

Zarina wręczy ci amulet, który pomoże ci w rozwikłaniu zagadki, polegającej na wykryciu osób zagrażających wierzeniom Morkonów. Po rozpoczęciu misji zerknij na mapę. Zaznaczono na niej postacie, z którymi należy porozmawiać. Odnajdź poniższe postacie i wypytaj o amulet:

  • Dymitr (strażnik bramy),
  • Marat (strażnik bramy),
  • Batulga (pilnuje wejścia do baru Gosty - Piwnicy),
  • Gosta (pracuje w barze Piwnica),
  • Vlad (spotkasz go w barze Piwnica).

Nikt z powyższych osób nie będzie związany z tą sprawą, ale musisz z nimi porozmawiać na ten temat. Na ten moment nic więcej nie zrobisz. Pokręć się jednak po mieście, a powinieneś spotkać Ivikę, która sama cię zaczepi w sprawie amuletu. Jeśli nie możesz jej spotkać, prześpij się i zajmij się innymi sprawami, a wkrótce kobieta sama cię znajdzie.


Idź za Iviką

Porozmawiaj z Iviką. Po zakończeniu dialogu nakaże ci, abyś poszedł za nią. Zaprowadzi cię w ustronne miejsce. Kobieta opowie ci o swoich wierzeniach i odłamie Morkonów, którzy wierzą w innego boga.

Na końcu konwersacji musisz podjąć decyzję:

  • Oddasz amulet Ivice, okazując przychylność Kriitonowi (ta decyzja wiąże się ze spadkiem Zniszczenia) - wówczas rozpocznie się zadanie, opisane poniżej, którego celem będzie zmylenie Zariny. Kiedy to się uda, zdobędziesz przychylność i Zariny, i Iviki, więc upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Tym samym nie zablokujesz sobie dostępu do zadań, które zleci ci później Ivika. Sugerujemy, abyś wybrał/a to rozwiązanie zadania.
  • Dostarczysz amulet Zarinie, okazując przychylność Raavakowi - Ivika uda się do miejsca, gdzie przebywają jej pobratymcy (ta decyzja wiąże się ze wzrostem Zniszczenia). Porozmawiaj z Zariną, a zadanie zakończy się. Zdobędziesz przychylność Zariny, która wesprze cię w twoich staraniach, by zostać Morkonem.

Niezależnie, którą ścieżkę wybierzesz, zdobędziesz zaufanie Zariny. Od ciebie jednak zależy, czy chcesz pomóc Ivice, czy wolisz powiedzieć prawdę Zarinie.


Kozioł ofiarny Iviki

To zadanie pojawi się tylko, jeśli zdecydowałeś się pomóc Ivice. Musisz naprowadzić Zarinę na osobę niezwiązaną z Iviką, aby odwrócić jej uwagę.

Kiedy zakomunikujesz Zarinie, że straciłeś amulet, nie będzie zadowolona, ale wówczas Jax przekaże jej informacje o osobie, która jest związana z amuletem (kozioł ofiarny).

Podążaj za Zariną do dzielnicy mieszkalnej. Poczekaj i przysłuchaj się rozmowie. Po chwili nastąpi przeszukanie mieszkania podejrzanego. Po tym zdarzeniu Zarina zaufa ci i poinformuje Khana, że jesteś godzien, aby zostać Morkonem.

Następnie udaj się do Iviki. Podziękuje ci za pomoc. Zaproponuje ci współpracę i dołączenie do jej ugrupowania. Aby się do nich przyłączyć, musisz najpierw wstąpić w szeregi frakcji Morkonów. Porozmawiaj więc z nią ponownie, gdy zostaniesz Morkonem.

Na koniec porozmawiaj z Głosem Khana, aby otrzymać 300 kryształków.

Nagrody: 200 + 800 + 1200 (za ukończenie zadania Kozioł ofiarny Iviki) PD + 300 kryształków

Następnie: Elex 2 - Osąd Khana

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - Wyrok śmierci dla Ivana

Read this next