Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - Ścisły sojusz: Wspólne dążenia, Twarde negocjacje

Wyjaśniamy, jak ukończyć pierwszy rozdział gry.

Wspólne dążenia oraz Twarde negocjacje to zadania główne w Elex 2, wykonywane w ramach misji Ścisły sojusz i Szósta Siła, które zlecił Jaxowi Adam Charles Dawkins, przywódca Bastionu, na wstępnym etapie gry. Zanim je ukończysz, minie trochę czasu, więc nie ms sensu zajmować się nimi na początku rozgrywki.

Wraz ze zrealizowaniem tych misji, zakończy się pierwszy rozdział gry, więc jest to ważny moment w Elex 2.

Poniżej wyjaśniamy, co należy zrobić, aby wykonać te zadania.


Na tej stronie:


Wspólne dążenia

To zadanie w istocie polega na dołączeniu do frakcji i poinformowaniu o tym Adama - wówczas misja dobiegnie końca.

Co ważne, aby ukończyć pierwszy rozdział, a nawet całą grę, nie musisz przystępować do żadnej frakcji. Wówczas, wraz z zakończeniem pierwszego rozdziału przygody, zadanie Wspólne dążenia zostanie anulowane, i tym samym przepadną ci punkty doświadczenia.

Decyzję o dołączeniu do frakcji więc możesz odłożyć na później.

Nagrody: 200 PD


Twarde negocjacje

To zadanie polega na zdobyciu cennych informacji o frakcjach. Aby osiągnąć cel, należy poznać dogłębnie poszczególne ugrupowania, porozmawiać z ich przywódcami czy wykonać zadania, które otworzą drogę do wstąpienia do frakcji (nie musisz do nich dołączać, wystarczy, że przywódca wyrazi zgodę na dołączenie do danego obozu).

Dlatego warto porozmawiać z:

  • Victorem z Groty, przywódcą Morkonów,
  • Szczurem i Fenrisem z Fortu, przywódcami Berserków.
  • Ekromem i Azokiem z Depozytorium przywódcami Albów,
  • Reinholdem i Hagenem z Zamku, przywódcami Kleryków,
  • Baxterem, Księciem Ateris, przywódcą Banitów.

Kiedy zdobędziesz podstawowe informacje o frakcjach, porozmawiaj z Adamem i rozpocznij dialog od „Co do siły bojowej pozostałych frakcji…”, wówczas pojawią się kwestie dialogowe związane z przekazaniem starcowi wiadomości o ugrupowaniach, jak na obrazku poniżej.

Kiedy użyjesz wszystkich odpowiedzi, wybierz opcję dialogową: „Czy to wystarczy?”. Jeśli wiedza, którą przedstawiłeś Adamowi będzie wystarczająca, poinformuje cię o tym i zadanie automatycznie się zakończy.

Wydaje się, że najważniejszą informacją, jaką możesz zdobyć dla Adama, jest wiedza o Morkonach i Victorze. Możliwe, że gdy skorzystasz tylko z kwestii dialogowej związanej z Victorem, a potem wybierzesz „Czy to wystarczy?”, zadanie dobiegnie końca. Jeśli nie, to wybieraj kolejne dostępne opcje dialogowe.

Nagrody: 200 PD

Następnie: Elex 2 - Szał maszyn

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - Zaufani towarzysze

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze