Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - zapisywanie gry, autozapis

Różne metody zapisu stanu rozgrywki.

Na tej stronie dowiesz się, jak zapisywać stan rozgrywki w grze Elex 2. Istnieją trzy sposoby na tworzenie save'ów (zapisów gry).

Warto dodać, że regularne zapisywane gry jest bardzo ważne. W świecie Elex 2 czyha na nas wiele niebezpieczeństw, a nie ma nic gorszego od tracenia długich minut na ponowne przechodzenie tego samego fragmentu rozgrywki, jeśli wcześniej nasz bohater zginął.


Na tej stronie:


Ręczny zapis gry

To najlepszy sposób na zapisywanie gry. Możemy wybrać wolny slot na zapis i wykonać save'a. Dany fragment gry będzie cały czas dostępny, dopóki oczywiście nie napiszemy tego save'a. To dobry sposób, aby wrócić do wcześniejszego zapisu i sprawdzić inne rozwiązanie danego zadnia.

W grze mamy aż 99 slotów na ręczny zapis stanu rozgrywki.


Szybki zapis

Szybki zapis pozwala najszybciej zapisać stan rozgrywki, bez zbędnego wchodzenia do menu zapisów i wybierania wolnych slotów na zapis. Wystarczy wejść do menu gry i nacisnąć odpowiedni przycisk (1), a na PC wcisnąć F5.

Warto jednak pamiętać, że wykonywanych jest tylko 5 szybkich zapisów i że każdy kolejny szybki zapis nadpisuje ostatni, więc jeśli chcemy zachować konkretny fragment rozgrywki, np. po to żeby później wrócić do rozgrywki i coś sprawdzić, zdecydowaniem lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie ręcznego zapisu.


Autozapis

Gra także zapisuje stan rozgrywki cyklicznie, co 3 minuty (domyślnie ustawienie, które można zmienić w ustawieniach gry), a także podczas szybkiej podróży. Jeśli więc nie zapisywaliśmy gry ręcznie lub za pomocą szybkiego zapisu, możemy liczyć, że gra zrobi to za nas.

Aczkolwiek należy pamiętać, że nie można polegać tylko na tej metodzie. Może zdążyć się tak, że jeśli zginiemy, to od momentu ostatniego zapisu mogliśmy zrobić znaczny postęp, co spowoduje, że będziemy musieli powtarzać dość długi fragment, dlatego warto wykonywać ręczny i szybki zapis co jakiś czas.

Następnie: Elex 2 - początek gry: gdzie iść, co robić

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - poziom trudności: który wybrać

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze