Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - frakcje: którą wybrać

Albowie, Berserkerowie czy Morkoni, a może Klerycy lub Banici.

W Elex 2 istnieje pięć frakcji, z którymi możesz współpracować. Każda z nich wyróżnia się na swój sposób. Poniżej zamieściliśmy informacje, które pomogą ci wybrać ugrupowanie, do którego dołączysz.

Pamiętaj jednak, że jeśli nie chcesz lub nie możesz się zdecydować, którą frakcję wybrać, w żadnym momencie gdy nie musisz w ogóle podejmować czynności związanych ze wstąpieniem do frakcji.


Na tej stronie:


Podstawowe informacje o frakcjach

Przede wszystkim, mimo że w grze dostępnych jest pięć frakcji, to tak naprawdę na początku możesz dołączyć tylko do: Albów, Berserków lub Morkonów. Są to główne ugrupowania na Magalanie i to z jedną z tych sił możesz się związać.

Można, co prawda, dołączyć do Kleryków i Banitów, ale dopiero, gdy przystąpisz do trzech wspomnianych frakcji. W ramach zadań, które prowadzą do przystąpienia do danej frakcji, pojawią się możliwości współpracowania z odłamem Banitów w Forcie i Grocie.

Jeśli chcesz koniecznie przystąpić do Kleryków, najpierw musisz zostać Albem. Następnie porozmawiaj z Reinholdem w Zamku. Jeżeli natomiast interesuje cię banickie życie, dołącz do Morkonów lub Berserków, a opcja współpracy z Banitami pojawi się trakcie wykonywania zadań w Grocie i w Forcie.


Berserkowie, Morkoni czy Albowie - kogo wybrać

Jeśli zastanawiasz się, którą frakcję wybrać, weź pod uwagę kilka ważnych czynników:

  • współczynnik Zniszczenia, który określa niejako twój charakter. W przypadku zbyt wysokiego lub zbyt niskiego tego parametru, pewne frakcje nie pozwolą ci dołączyć do siebie (np. nie zostaniesz Morkonem, jeśli poziom Zniszczenia jest niski);
  • przejrzyj umiejętności frakcyjne - możliwe, że tam znajdziesz odpowiedź na pytanie, do jakiej frakcji dołączyć. Te zdolności są unikalne dla każdego z ugrupowań, więc jeśli odpowiadają ci np. talenty z grupy Alb, to rozważ, czy do tej frakcji nie powinieneś wstąpić.

Niezależnie, którą siłę wybierzesz, otrzymasz dostęp do specjalnych pancerzy, a wykonując kolejne zadania frakcyjne, awansujesz w hierarchii danego ugrupowania.

Następnie: Elex 2 - frakcje: czy trzeba dołączyć

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - frakcje: jak dołączyć

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze