Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - początek gry: gdzie iść, co robić

Radzimy, jakie działania podjąć na początku gry.

Po tym jak ukończysz prolog gry, porozmawiasz po raz pierwszy z Adamem Dawkinsem i zdobędziesz plecak odrzutowy świat gry stanie przed tobą otworem i możesz podjąć działania, na jakie masz ochotę. Oczywiście nie będziesz jeszcze w stanie zmierzyć się z najtrudniejszymi przeciwnikami i zadaniami, ale - w teorii - gra ci tego nie zabrania.

Nie ma co ukrywać, że Elex 2 nie jest łatwą grą. Przeżycie w dziczy nie jest prostą sprawą i zanim będziesz radził sobie z większością wrogów, minie trochę czasu. Poniżej wyjaśnimy, co warto zrobić w początkowych etapach gry, aby nabrać doświadczenia, awansować kilka poziomów i zdobyć lepsze wyposażenie.

Pamiętaj, że jeśli nie radzisz sobie w walce, w każdym momencie możesz zmienić poziom trudności.


Na tej stronie:


Wykonuj misje główne

Dobrym pomysłem na początku gry jest wykonanie kilkunastu zadań głównych, dzięki którym dotrzesz do Bastionu i przyczynisz się do naprawy siedziby Szóstej Siły. Dzięki temu nauczysz się podstaw rozgrywki i zdobędziesz cenne doświadczenie.

Poniżej przedstawiamy listę misji, którymi warto zająć się na początku gry. Kliknij w dany odnośnik, by przenieść się na stronę z dokładnym opisem zadania.


Zdobądź towarzysza

Towarzysze w Elex 2 odrywają bardzo ważną rolę - pomagają Jaxowi w walce, co - szczególnie na początku gry - jest bardzo ważne. Dlatego warto jak najszybciej zwerbować kompana, który będzie dla nas nie lada wsparciem.

Pierwszym towarzyszem, który może do ciebie dołączyć, jest Kaja. Wykonując poniższe zadania, sprawisz, że Kaja stanie się twoim kompanem.

Drugim sojusznikiem, którego możesz zaprosić do współpracy jest Crony.


Dotrzyj do siedziby frakcji

W grze istnieje pięć frakcji. Warto, w miarę możliwość, dotrzeć do miast, w których znajdują się ich siedziby, gdzie nawiążesz nowe kontakty, wykonasz zadania, za które otrzymasz punkty doświadczenia i zakupisz niezbędny sprzęt.

Sugerujemy, aby najpierw udać się do Fortu, siedziby Berserków. To duże miasto, w którym nie brakuje wyzwań, którymi możesz się zająć.

Pamiętaj, że, nawet jeśli będziesz miał możliwość dołączenia do jakieś frakcji, nie musisz do niej przystępować. Pozwiedzaj najpierw inne miasta i ugrupowania, a potem zdecyduj, do której frakcji chcesz dołączyć.

Następnie: Elex 2 - mapa, jak szukać celu misji, znacznik

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - zapisywanie gry, autozapis

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze