Skip to main content

Elex 2 - Miasto w Kraterze wita; Złodziejaszek

Poznajemy Pętaka w Kraterze, który nas okradnie. Następnie odzyskujemy stracone kryształki.

To zadanie w Elex 2 odblokujesz prawdopodobnie, gdy po raz pierwszy dotrzesz do Krateru, miasta Banitów. Zaczepi się Pętak, mały chłopiec, który będzie chciał cię oprowadzić po mieście.


Na tej stronie:


Miasta w Kraterze wita

Biegnij za chłopakiem, który po chwili się zatrzyma i zażąda 1000 kryształków za swoją „usługę”. Oczywiście nie dawaj mu ich, ale każda inna odpowiedź wiąże się z tym, że Pętak ukradnie ci 50 kryształków.

Wówczas rozpocznie się kolejne zadanie - Złodziejaszek.

Nagrody 200 PD


Złodziejaszek

Twoim zadaniem jest odnalezienie Pętak, chłopaka, który ukradł ci kryształki. Udaj się na miejsce poszukiwań Pętaka (A).

Mapa wskazuje tylko obszar, na jakim znajduje się chłopak. Poszukaj domu (1), przed którym odnajdziesz Pętaka. Chłopak rozmawia z jakimś mężczyzną - Zaciem. Kiedy skończą rozmowę, wejdą do domu, wówczas z nimi porozmawiaj z tym starszym.

Kiedy zażądasz zwrotu pieniędzy od Zaca, co wiąże się ze wzrostem Zniszczenia, rozpocznie się walka. Jeśli jednak powiesz, że się pomyliłeś, zadanie zostanie anulowane i nie odzyskasz swoich pieniędzy, ale spadnie poziom Zniszczenia.

Nagrody: 200 PD


Przyłóż Zacowi

To zadanie odblokujesz, tylko jeśli zażądasz od Zaca zwrotu pieniędzy. Wówczas mężczyzna cię zaatakuje. Gdy wygrasz pojedynek, Zac odda ci jedynie 20 kryształków, ale nic więcej.

Następnie porozmawiaj z Pętakiem. Chłopak jest głodny, więc jeśli zabierzesz mu pozostałe kryształki, co wiąże się ze wzrostem Zniszczenia, będzie głodował. Jeśli zależy ci na jak najniższym stopniu Zniszczenia, nie zabieraj mu kryształków, a potem przekaż jedzenie, jeśli masz coś w ekwipunku (np. mięso z puszki albo jakieś mięso, które opiekłeś na ognisku).

Jeśli oddasz chłopakowi kilkukrotnie jakieś jedzienie, ten wynagrodzi cię 8 kryształkami.

Nagrody: 200 + 45 PD za każdą przekazaną porcję jedzenia Pętakowi

Następnie: Elex 2 - Przedszkole

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - Elex dla zbieraczy

Zobacz także