Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - Zawody Gosty

Bierzemy udział w zawodach w Grocie, podczas których pojedynkujemy się z innymi zawodnikami.

Gosta to osoba odpowiedzialna za bar Piwnica w Grocie. Warto z nią porozmawiać, gdyż może zaproponować Jaxowi, aby wziął udział w zawodach, które polegają na stoczeniu walk z wybranymi mieszkańcami Groty.

Zanim jednak do tego dojdzie, podczas rozmowy z Gostą, wybierz kwestię dialogową: „Szukam informacji”, a potem „Jak można tutaj zarobić”. Za tę informację zapłacisz 20 kryształków, ale w ten sposób rozpoczniesz opisywaną misję.

Zadanie polega na stoczeniu pojedynku z postacią, którą wskaże Gosta. Nie jest to walka na śmierć i życie, więc nie musisz się obawiać, że kogoś zabijesz. Jeśli pokonasz przeciwnika, ten upadnie i starcie się zakończy.

Zanim jednak udasz się do rywala, najpierw musisz postawić określoną sumę pieniędzy (50, 150 lub 250 kryształków). W razie porażki stracisz elexit, ale jeśli wygrasz, to zarobisz jeszcze raz tyle, ile postawiłeś, minus 10% opłaty, jaką musisz zapłacić Goscie za organizację walki.

Przykład: jeśli postawisz 250 kryształków - otrzymasz 450 w przypadku wygranej.


Na tej stronie:


Pojedynek z Dixxonem

Kiedy będziesz gotowy, postaw kryształki, a Gosta wskaże ci pierwszego zawodnika - Dixxona. Udaj się do miejsca, gdzie przebywa Dixxon (przed wejściem do komnaty Zariny) i rozpocznij dialog. Wyzwij go na pojedynek. Kiedy z nim wygrasz - lub przegrasz - wróć do Gosty, przekazując mu wynik starcia.

Nagrody: 260 PD


Pojedynek z Alexejem

Alexej to kolejny przeciwnik. Jest bardziej wymagającym rywalem od Dixxona. Odnajdziesz go przy klatkach z więźniami. Zanim jednak zgodzi się stanąć w szranki, musisz wykonać dla niego zadanie - Kryształki dla więźniów.

Kiedy wyzwiesz Alexeja na pojedynek, zaprowadzi cię na miejsce walki, gdzie stoczycie bój. Po wygranym starciu porozmawiaj z Gostą, aby odebrać swoją nagrodę.

Nagrody: 390 + 250 PD


Pojedynek z Jagunem

Gdy pokonasz Alexeja, możesz zmierzyć się z Jagunem. To silny przeciwnik, więc zanim stoczysz z nim walkę, dobrze się do niej przygotuj (zdobądź lepszą broń i pancerze).

W drodze do Jaguna zaczepi się pewien Morkon, który będzie chciał, abyś się podłożył. Jeśli przegrasz to starcie, możesz liczyć na specjalną gratyfikacje z jego strony.

Niezależnie, co postanowisz, spotkaj się z Jagunem. Zanim zaczniecie pojedynek będzie chciał wymusić na tobie, abyś przekazał mu alkohol. Twoja decyzja będzie rzutowała na starcie:

  • jeśli Jax nie przekaże Jagunowi alkoholu, ten się wścieknie i pojedynek będzie łatwiejszy, a poziom Zniszczenia spadnie;
  • jeśli Jax przekaże Jagunowi alkohol (np. Księżycowe ziele, jakie możesz kupić u Gosty), to zyska siłę i pojedynek będzie trudniejszy, a poziom Zniszczenia wzrośnie.

Nagrody: 600 + 310 PD (jeśli pokonasz Jaguna)


Pojedynek z Batulgą

Czas na ostatni pojedynek. Z Batulgą mogłeś już walczyć wcześniej, gdy chciałeś zejść do Piwnicy. Niezależnie, czy wcześniej już pokonałeś Batulgę, będzie musiał jeszcze raz stanąć z nim w szranki.

Nagrody: 1020 + 410 PD


Zakończenie zadania Zawody Gosty

Gdy udasz się po wygraną do Gosty, ten zapłaci ci za ostatnią walkę, ale zaproponuje ci także zakup tajemniczego eliksiru za 300 kryształków. Jeśli się zgodzisz, otrzymasz Eliksir żelaznej skóry, dzięki któremu - po jego wypiciu - zyskasz na stałe 1 punkt atrybutu budowa. Warto więc go zakupić, gdyż nie jest to zbyt wygórowana cena, jak na tak rzadką miksturę.

Niezależnie, co postanowisz, całe zadanie zakończy się.

Nagrody: 680 PD

Następnie: Elex 2 - Kurier Dixxona

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - Batulga: pojedynek, jak wejść do baru

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze