Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - Nic do stracenia

Prolog: rozpoczynamy nową przygodę w Elex 2. Opis przejścia pierwszej misji.

Po tym jak wybierzesz poziom trudności i obejrzysz film wprowadzający do fabuły w Elex 2, rozpocznie się nowa przygoda Jaxa i przejmiesz kontrolę nad głównym bohaterem.


Na tej stronie:


Początek gry

Zanim przejdziesz przez kanał (1), obróć się i pozbieraj się cenne materiały, które leżą dookoła.

Podejdź do ogniska (2), pozbieraj surowe mięso i eliksiry uzdrawiające, a potem przygotuj kilka potraw ze zdobytego przed chwilą mięsa. Dzięki temu zdobędziesz kilka przedmiotów leczących.

Następnie przejdź przez kanał (1), ale dobrze się rozglądaj, gdyż znajdziesz wiele przydatnych przedmiotów, które leżą na ziemi, skrzyniach i innych obiektach.

Dotrzesz do pierwszych przeciwników, których musisz pokonać - czyli słabych krwistych pazurów (3). Wyciągnij broń i rozpocznij walkę.

Pamiętaj, aby wykonywać uniki w odpowiednim momencie - w ten sposób unikniesz obrażeń. Zwracaj uwagę na poziom witalności (żółty pasek). Jeśli spadnie do zera, wówczas przez chwilę nie będziesz mógł wykonywać ataków i uników.

Idź dalej ścieżką, zbierając po drodze zapasy. Po chwili natkniesz się na kolejnego stwora, którego musisz pokonać.


Ominięcie fioletowych przeciwników

Dotrzesz do miejsca, gdzie znajdują się fioletowe bestie (4). Zdecydowanie lepiej je ominąć, nić wdawać się w walkę z nimi.

Przejdź w tryb skradania i idź wzdłuż skał - po lewej lub po prawej stronie. My zalecamy drogę po skałach po lewej stronie (5). Najważniejsze, abyś trzymał się jak najdalej od stworów i trzymał się skalnej ściany, pozostając w ukryciu.

Kiedy miniesz przeciwników, automatycznie uruchomi się scenka przerywnikowa, kończąca ten etap zadania. Kiedy ponownie przejmiesz kontrolę nad Jaxem, zajmij się innymi misjami głównymi, gdyż dopiero potem będziesz mógł powrócić do kontynuowania wątku rozpoczętego w Nic do stracenia. Pamiętaj, że od tej pory możesz korzystać z plecaka odrzutowego.


W dalszej części gry zajmij się innymi zadaniami. Zakończenie opisywanej misji nastąpi dopiero, gdy wejdziesz do bazy jednej z frakcji.


Zakończenie misji Nic do stracenia

Ukończysz misję Nic do stracenia, gdy dostaniesz się do bazy jednej z kilku frakcji dostępnej w grze, co nie wiąże się jeszcze z dołączeniem do ugrupowania. Najważniejsze jest to, abyś wszedł do obozu.

Wówczas pojawi się informacja o zakończeniu misji.

Nagrody 200 PD

Następnie: Elex 2 - Zakażenie

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze