Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - zadania towarzyszy: jak odblokować

Jak rozpocząć misje towarzyszy.

Towarzysze w Elex 2 odgrywają niebagatelną rolę. Wspierają nas w walce, a także wspólnie z nimi rozwiązujemy ich problemy (zadania towarzyszy). Każdy kompan kilkukrotnie zwróci się do ciebie o pomoc w swojej sprawie.

Kiedy rozpoczynają się kolejne misje towarzyszy

Po tym jak po raz pierwszy dołączysz do drużyny nowego towarzysza, poczekaj jakiś czas, a wkrótce zapewne poprosi cię o pomoc. Trudno określić jednoznacznie, kiedy to nastąpi. Wykonuj z nim inne zadania, a w końcu kompan rozpocznie dialog i wówczas poinformuje cię o nowej misji.

Aby ją rozpocząć, musisz wybrać odpowiednią linię dialogową. Zazwyczaj jest nią ta pierwsza z góry. Wówczas Jax - wraz z towarzyszem - przeniesie się na obszar rozgrywania misji.

Kiedy wykonasz zadanie towarzysza, poczekaj, aż znowu cię zaczepi i zaproponuje, abyście wspólnie rozwiązali jego problem.

Warto zwrócić uwagę, że towarzysze nie muszą być cały czas w twojej drużynie, aby poinformowali cię o danym zadaniu. Zrobią to bowiem, gdy wrócisz do Bastionu. Kiedy będziesz obok nich przechodził, a nadejdzie czas na kolejną misję, podbiegną do Jaxa i poproszą o pomoc.

Po wykonaniu kilku zadań dla towarzyszy, sojusznicy nie zlecą ci nowych misji. Nastąpi przerwa w kontynuowaniu wątków kompanów, dopóki nie osiągniesz odpowiedniego postępu w fabule - tym momentem w grze jest ukończenie pierwszego rozdziału przygody. Dopóki bowiem nie rozpoczniesz drugiego rozdziału, towarzysze nie będą zlecać ci nowych zadań.

Następnie: Elex 2 - towarzysze: gdzie znaleźć, jak dołączyć

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - amunicja, strzały: jak pozyskać

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze