Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Manor Lords - przybudówki, dwie rodziny na parceli

Jak utworzyć działkę z miejscem na drugi dom, ogródek lub warsztat rzemieślniczy.

W Manor Lords możesz tworzyć przestrzenie mieszkalne o bardzo finezyjnych kształtach. Parcela musi mieć jednak miejsce na zbudowanie pełnowymiarowego domu. Jeśli jednak zostawisz więcej przestrzeni, zmieści się tam również przybudówka dla drugiej rodziny lub znajdzie się miejsce na mały ogródek lub warsztat rzmieślniczy.

Nowi mieszkańcy nie pojawią się, jeśli nie ma dla nich miejsca w wiosce. Parcele mogą zostać wykreowane tak, by miały miejsce na dodatkowe mieszkanie (domek z plusem [1]) dla kolejnej rodziny. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo miejsca, ale też nie będziesz zmuszony awansować na wyższy poziom drugiego domu poświęcając belki lub inne surowce. By powiększyć przestrzeń mieszkalną, kliknij w ikonę [2] po wybudowaniu domu na działce.

Gdy podczas budowy ujrzysz mały znaczek wiaty z młotkiem [3] oznacza to, że na działce można wybudować przybudówkę [4]. Jest to przestrzeń, na której możesz postawić mały budynek produkcji żywności (jak kurnik) lub warsztat rzemieślniczy. Rozmiar przybudówki ma znaczenie tylko w przypadku ogórków i sadów, nie dla warsztatów ani kurnika.

Powiększone przestrzenie mieszkalne mogą zostać dobudowane tylko na szerokich parcelach. Trudno będzie wykreować taką parcelę narzędziem automatycznym tworząc idealne działki. Próbuj postawić działki pojedynczo o szerokości wyższej niż przeciętna lub pod kątem, by móc umieścić powiększoną przestrzeń mieszkalną, zaś wydłużenie jej pozwoli ci na postawienie przybudówki.

Następnie: Manor Lords - posiadłość, zamek, zarządzenia

Spis treści: Manor Lords - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Manor Lords - żywność, jak pozyskiwać jedzenie

Read this next