Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 - crossplay: czy jest

Gra ze znajomymi na innej platformie.

Crossplay, czyli możliwość grania w jedną grę z użytkownikami z innych platform stanowi niemalże standard w branży i można znaleźć wiele gier obsługujących tego typu funkcję. Na tej stronie wyjaśniamy, czy w Fallout 76 znajdziemy crossplay.

Niestety, produkcja nie posiada funkcji crossplay. Abyśmy mogli zagrać w grę ze znajomymi, wszyscy muszą mieć zakupiony tytuł na tej samej platformie. Oznacza to, że gracze Xboxa mogą grać tylko z graczami Xboxa, gracze PlayStation tylko z graczami PlayStation, a gracze na PC tylko z graczami na PC.

W przypadku komputerów jednak posiadacze wersji Steam mogą połączyć się z posiadaczami wersji Game Pass. Analogicznie osoby mające grę w Game Passie mogą grać wspólnie z posiadaczami wersji Steam.

Istnieje także co prawda pewne rozwiązanie, aby na PC grać wspólnie z użytkownikami wersji konsolowej - jeśli posiadamy abonament Game Pass Ultimate, to uruchomienie gry poprzez chmurę Xboxa na PC połączy nas z serwerami wydania konsolowego. W ten sposób możemy zagrac z użytkownikami innej platformy.

Następnie: Fallout 76 - czy jest tylko tryb online

Spis treści: Falout 76 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Fallout 76 - czy jest tryb single player

Read this next