Skip to main content

Elex 2 - Jedyna magini na Magalanie; Tylko martwi Morkoni…

Pomagamy Kai rozprawić się z Morkonami, co sprawi, że zostanie naszym towarzyszem.

To zadanie w Elex 2 odblokujesz, gdy porozmawiasz po raz pierwszy z Kają. Jax poprosi swoją byłą partnerkę o pomoc w jego sprawie. Kobieta - owszem - wesprze go w walce, ale dopiero gdy upora się ze swoimi problemami.


Na tej stronie:


Jedyna magini na Magalanie

Twoim zadaniem będzie odnalezienie grupy Morkonów i zabicie ich. Kiedy tego dokonasz, Kaja przyłączy się do ciebie - zostanie twoim towarzyszem, więc warto jak najszybciej wykonać tę misję. Walka u boku Kai stanie się bowiem łatwiejsza.

Aby zakończyć ten wątek, musisz najpierw wykonać zadanie Tylko martwi Morkoni…. Wówczas ponownie porozmawiaj z Kają i zaproponuj jej, aby dołączyła do Jaxa. Kiedy kobieta zostanie twoim towarzyszem, misja dobiegnie końca.

Nagrody: 200 PD


Tylko martwi Morkoni…

Twoim celem jest zabicie pięciu Morkonów, którzy zaatakowali Berkserków. Kiedy tego dokonasz, porozmawiaj z Kają (A), czyli zleceniodawczynią tego zadania, a wówczas zakończyć misje: Tylko martwi Morkonie i Jedyna magini na Magalanie.

Udaj się do miejsca, gdzie przebywają Morkoni (B). Możesz ich od razu zaatakować, bez rozpoczynania rozmowy, ale wówczas musisz liczyć się z tym, że parametr Zniszczenie wzrośnie.

Warto jednak najpierw porozmawiać z dowódcą grupy - Draganem (1), tym bardziej jeśli chcesz obniżyć współczynnik Zniszczenia.

Jeżeli wybierzesz opcję dialogową Tylko spokojnie. Nie zależy mi na kłopotach, a potem Jako mordercy i hieny cmentarne zapłacicie za swe zbrodnie, to Zniszczenie zmniejszy się.

Natomiast jeśli zdecydujesz się na odpowiedź Przynosicie Morkonom hańbę. Wszyscy powinniście trafić do Cysterny Krwi., to zwiększysz parametr Zniszczenia. Ten sam efekt osiągniesz, kiedy ponownie rozpoczniesz rozmowę z Draganem i wybierzesz kwestię Oddajcie wszystko, co zabraliście tym Berserkom, to puszczę was wolno.

Niezależnie, na jaką odpowiedź się zdecydujesz podczas pierwszej i - jeśli do niej dojdzie - drugiej rozmowy, rozpocznie się walka z Morkonami. Wówczas cała grupa cię zaatakuje. Wycofaj się i postaraj się walczyć z nimi pojedynczo. Najpierw rozpraw się z przeciwnikami walczącymi wręcz, uważając na wrogów strzelających z broni dystansowej. Odciągnij nieprzyjaciół kilka-kilkanaście metrów od obozu, aby ich rozdzielić.

Możesz też strzelić z łuku w beczkę (2), jeśli obok niej znajdują się wrogowie, np. gdy jeszcze nie rozpoczniesz dialogu z Draganem, wówczas jednym strzałem załatwisz kilku przeciwników jednocześnie i starcie stanie się prostsze.

Kiedy pokonasz wszystkich Morkonów, wróć do Kai, aby ją poinformować, że zagrożenie z ich strony jest już zażegnane.

Nagrody: 200 PD

Następnie: Elex 2 - Szósta siła

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - W niebezpieczeństwie; Zgoda opiekuna

Zobacz także