Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - Odprowadź Ivana do Groty

Udajemy się z Ivanem do Groty, siedziby Morkonów.

Kończąc to zadanie w Elex 2 dotrzesz do siedziby Morkonów w Carakis, czyli Groty. Twoim przewodnikiem będzie Ivan, którego spotkasz po raz pierwszy w Forcie. Tę misję będziesz mógł rozpocząć dopiero, gdy ukończysz zadanie Niepożądany Morkon. Dopiero wówczas Ivan zaproponuje ci podróż do Groty.

Opisywana misja jest dosyć długa. Podczas wędrówki z Ivanem będziecie natrafiać na przeszkody, z którymi Jax będzie musiał sobie poradzić. Jednak warto ją jak najszybciej wykonać, by dotrzeć do Groty i zdobyć dużo punktów doświadczenia.


Na tej stronie:


Opuszczenie Fortu, grób Danila, Wyeliminuj gryzaki

Podążaj cały czas za Ivanem. Kiedy opuścicie Fort, Ivan zarządzi krótką przerwę, podczas której będziecie tylko rozmawiać. Następnie ponownie biegnij za kompanem. Możliwe, że natraficie na jakiś wrogów, z którymi będziecie musieli walczyć.

Podczas drugiej przerwy Ivan pokaże ci grób swojego przyjaciela, Danila, a potem poprosi cię, aby upolował trzy spasione gryzaki. Spójrz na mapę, na której oznaczono miejsce, gdzie przebywają gryzaki (A).

Dotrzyj na miejsce i zabij trzy gryzaki, a potem zbierz surowy drób z ciał. Następnie udaj się do obozu, gdzie będzie na ciebie czekał Ivan (B).

Ivan (1) siedzi przy ognisku. Przekaż mu trzy porcje surowego drobiu.

Nagrody: 260 PD


Smażone ziemniaczki dla Ivana

Kiedy zapadnie noc, Ivan przekaże ci przepis na danie oraz niezbędne składniki do jego przygotowania. Wejdź do chaty, który znajduje tuż obok ogniska i podejdź do garnka stojącego na palniku (2).

Użyj go, by przygotować smażone ziemniaczki, według przepisuj, który otrzymałaś/eś. Następnie przekaż danie Ivanowi, a potem prześpij się do rana. Łóżko znajdziesz w chacie.

Nagrody: 40 PD


Porozmawiaj z Ratiborem

Kiedy nastąpi ranek, porozmawiaj z Ivanem, by ruszyć w dalszą podróż. Tym razem wędrówka będzie trwała niecio dłużej niż poprzednio, a do tego często będziecie natrafiać na przeciwników.

Podczas kolejnego postoju, Ivan sprawdzi ślady na drodze. Potem natraficie na patrol Morkonów. Ivan zostanie przepytany przez Ratibora. Następnie Morkon zapyta się Jaxa, czy Ivan mówi prawdę. Warto chronić Ivana, gdyż, jeśli go wydasz, to zadanie całe zadanie zostanie anulowane, a twój kompan zostanie uwięziony.

Kontynuuj podróż z Ivanem, jeśli uratowałeś go z opresji.

Nagrody: 40 PD


Wielkie niebezpieczeństwo

Po jakimś czasie Ivan zatrzyma się i opowie ci o gracującym w okolicy górskim trollu. Będzie chciał za wszelką cenę uniknąć tego zagrożenia, ale ty możesz zdecydować o tym, czy chcesz z nim walczyć. Wówczas Ivan cię nie wspomoże, będzie czekał, aż uporasz się z tym zadaniem.

Musisz zdawać sobie sprawę, że górski troll jest bardzo groźnym przeciwnikiem, więc podejmij z nim walkę, tylko jeśli czujesz się na siłach.

Jeżeli się zdecydowałeś na starcie trollem, spójrz na minimapę i udaj się na miejsce, gdzie przebywa ten potężny przeciwnik.

Naucz się jego ruchów, aby w odpowiednim czasie zareagować. Zwróć uwagę, kiedy atakuje, a wówczas wykonaj unik. Przede wszystkim uważaj na jego stąpnięcia, które potrafią zadać ogromną ilość obrażeń. Wymachy łapami są równie groźnie, co celne. Cierpliwie więc czekaj na moment, w którym możesz zadać uderzenie (najlepiej niech to będzie silny atak), a potem wycofaj się, przejdź do obrony, uniknij ciosu wroga i powtórz atak.

Nagrody: 800 + 500 + 2x elex + 5 x średni eliksir uzdrawiający + tarcza tunelowa + maczuga PD

Kiedy pokonasz górskiego trolla, wróć do Ivana, który przekaże ci w nagrodę kilka przedmiotów.


Zakończenie zadania Odprowadź Ivana do Groty

Teraz czeka was ostatnia część podróży. W końcu dotrzecie do Groty (3). Przed wejściem znajduje się teleporter, który warto aktywować.

Kiedy przekroczycie wejście do siedziby Morkonów, zadanie zakończy się dialogiem pomiędzy Jaxem a Ivanem.

Nagrody: 1500 PD

Następnie: Elex 2 - Koncert Billy'iego Idola

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - Spotkanie, Handel z Hankiem

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze