Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - skradanie, kradzież kieszonkowa

Jak się skradać i okradać innych.

Mechanika skradania w Elex 2 nie jest, co prawda, zbyt rozbudowana, ale bywa przydatna, szczególnie w misjach, w których nie powinniśmy zwracać na siebie uwagi. Kilkukrotnie bowiem będziesz musiał korzystać ze skradania, by zdobyć jakiś przedmiot, otworzyć skrzynię czy zhakować sejf.


Na tej stronie:


Jak uruchomić tryb skradania

Aby postać przeszła w tryb skradania, należy nacisnąć C na PC lub przytrzymać przycisk A (na Xboxach) / X (na PS4/PS5). Wówczas postać przykucnie.

Ikona oka (1) informuje nas, czy nasza postać jest widoczna dla innych, czy nie (zamknięte oko - jesteśmy niewidoczni dla innych, otwarte oko - jedna lub więcej osób nas dostrzega).


Jak się skradać, kradzież kieszonkowa

Jeśli chcesz ominąć niezauważenie grupę ludzi, przejdź w tryb skradania i spróbuj ich obejść, wynajdując najciemniejsze miejsca i - na ile to możliwe - oddalając się od nich.

Kiedy będziesz musiał obrabować jakieś pomieszczenie, np. przedostając się do skrzyń czy sejfów, zacznij się skradać zanim wejdziesz do danego pokoju. Strażnicy lub mieszkańcy, nawet kiedy śpią, mogą cię zauważyć, jeśli wejdziesz do pomieszczenia, nie skradając się.

Skradanie przydaje się także, gdy chcesz kogoś okraść (kradzież kieszonkowa). Skradając się, podejdź od tyłu do osoby, którą chcesz okraść i naciśnij odpowiedni przycisk (pojawi się, gdy kradzież kieszonkowa będzie możliwa).

Aby w ogóle spróbować swoich sił jako kieszonkowiec, musisz wykupić umiejętność Kieszeniowiec na pierwszym poziomie. Kolejne dwa zwiększają twoją szanse na skuteczną kradzież kieszonkową.

Następnie: Elex 2 - leczenie, przedmioty leczące

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - jak walczyć

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze