Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - leczenie, przedmioty leczące

Jak się leczyć.

Leczenie w wielu grach to podstawowa czynność, nie inaczej jest w Elex 2. Podczas starć bowiem często zostaniesz zraniony, a szybka regeneracja punktów życia postaci to już połowa sukcesu. Na niniejszej stronie przedstawimy sposoby na uzupełnianie zdrowia bohatera.


Na tej stronie:


Jak wyleczyć postać

Istnieje kilka sposobów, by leczyć naszego bohatera:

  • mikstura lecznicza - najlepszy sposób, by uzupełnić punkty życia, gdyż przyrost zdrowia następuje od razu; istnieje kilka rodzajów eliksirów (im lepszy, tym regeneruje więcej punktów życia); eliksiry można znaleźć w grze lub samemu wytworzyć (w dalszej części strony opisaliśmy, jak to zrobić);
  • jedzenie, pokarm - istnieje wiele rodzajów dań, które możesz przygotować samemu, a także warzywa i owoce, które możesz znaleźć w świecie gry lub zakupić od handlarzy - wszystkie te produkty możesz wykorzystać do leczenia, ale zwróć uwagę, że przyrost punktów życia następuje stopniowo
  • zaklęcia - dostęp do magii otrzymasz po wstąpieniu do frakcji; Morkoni oraz Albowie dysponują zaklęciami, które mogą wyleczyć postać.
  • skorzystaj z łóżka lub śpiwora, aby wypocząć - poziom życia zostanie zregenerowany do maksymalnego poziomu

Bez wątpienia najlepszym sposobem na szybkie uzupełnienie zdrowia Jaxa jest wypicie mikstur leczniczych. Zawsze warto mieć kilka przypisanych do koła wyboru, by - podczas walki - użyć ich, kiedy będą potrzebne.

Pokarm i jedzenie, ze względu na dość niski przyrost punktów życia, szczególnie przydaje się na początku gry. Dlatego w początkowych etapach gry często lecz się w ten sposób. Bez problemu bowiem przygotujesz dania przy ognisku, a także znajdziesz warzywa i owoce.


Jak przygotować przedmioty leczące

Aby przygotować mikstury lecznicze, musisz wykonać następujące czynności:

  • posiadać umiejętność Chemia przynajmniej na poziomie 1 (tworzenie mocniejszych eliksirów wymaga wyższym poziomów);
  • zdobyć lub kupić recepturę odpowiedniego eliksiru (np. Smith w Bastionie takie sprzedaje);
  • odnaleźć stół laboratoryjny, gdzie tworzy się eliksiry (np. biuro Adama Dawkinsa w Bastionie);
  • każdy eliksir wymaga innych składników. Po wybraniu eliksiru (1), sprawdź, czy posiadasz odpowiednie materiały (2), a potem wytwórz miksturę.

Aby przygotować pokarm:

  • zdobądź surowe mięso - walcząc z dziką zwierzyną, zdobędziesz mięso; mięso znajdziesz także w świecie gry, można je także zakupić;
  • następnie odnajdź ognisko i przygotuj pokarm.

Następnie: Elex 2 - amunicja, strzały: jak pozyskać

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - skradanie

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze