Skip to main content

Elex 2 - towarzysze: relacja, zmiana

Jak przyłączysz i odłączyć towarzysza od Jaxa.

Towarzysze w Elex 2 odgrywają bardzo ważną rolę. Oprócz tego, że są wsparciem dla Jaxa podczas starć, to także umilają podróże, często wtrącając się w rozmowy, jakie przeprowadza główny bohater. Poniżej wyjaśnimy, jak wykonać podstawowe akcje związane z towarzyszami.


Na tej stronie:


Jak sprawdzić stosunek towarzysza do Jaxa

Aby sprawdzić aktualny stopień relacji pomiędzy kompanem a Jaxem, podejdź do towarzysza i wybierz pierwszą od góry kwestię dialogową. W przypadku każdego towarzysza, ta opcja dialogowa zawsze będzie składała się z innych słów:

  • Nyra: „I jak ci z tym wszystkim?”
  • Zołza: „Wszystko w porządku?”
  • Drab: „Gotowy narobić bałagany?”
  • Kaja: „Jesteś cała?”
  • Crony: „Analiza systemu.”

W ten sposób poznasz dokładny stosunek danego kompana do twojej postaci.


Jak przyłączyć towarzysza

Aby dany kompan towarzyszył ci podczas podróży, podejdź do niego i wybierz kwestię dialogową: „Chodź ze mną”. Jeśli w tym samym czasie inny towarzysz jest sojusznikiem Jaxa, musisz najpierw go odłączyć, a dopiero potem będziesz mógł przyłączyć nowego towarzysza.


Jak odłączyć towarzysza

Jeśli nie chcesz aby dany kompan ci towarzyszył, porozmawiaj z nim i powiedz mu, że „Nie potrzebuję cię już. Czekaj w Bastionie.”. Wówczas sojusznik odłączy się od Jaxa i uda się do Bastionu, gdzie będzie przebywał.


Polecenie: Zostań tutaj

Każdemu towarzyszowi, który aktualnie towarzyszy Jaxowi, możesz powiedzieć, aby poczekał (polecenie: „Zostań tutaj.”). Ta funkcja jest szczególnie przydatna podczas rozmów z innymi postaciami. Jeśli wiesz, że dialog przebiegnie tak, że twojemu sojusznikowi nie spodoba się to, w jaki sposób przeprowadzisz rozmowę, możesz przed jej rozpoczęciem nakazać mu poczekać. Wówczas jej nie usłyszy i relacja między wami nie ulegnie zmianie. Pamiętaj, aby potem ponownie go dołączyć do Jaxa.

Następnie: Elex 2 - frakcje: jak dołączyć

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - towarzysze: gdzie znaleźć, jak dołączyć

Zobacz także