Skip to main content

Elex 2 - Uczeń Tilasa

Pomagamy Marwinowi lub Sidowi stać się uczniem Tilasa.

Opisywanie poniżej zadanie w grze Elex 2, dostępne w ramach wątku Zaufanie Berserków, rozpoczniesz rozmową z Tilasem (A), którego odnajdziesz w Forcie. Nakaże ci odnaleźć jego ucznia.


Na tej stronie:


Gdzie znajduje się uczeń Tilasa (Marwin)

Udaj się więc na miejsce, gdzie może przebywać uczeń (B). Jest to dosyć charakterystyczne miejsce, gdyż pobliżu znajduje się most.

Zamiast ucznia Tilasa - Marwina - spotkasz na drodze Sida (1), Banitę, który poszukuje tej samej osoby, co Jax. Sid chce pozbyć się ucznia Tilasa, więc od tego, jak załatwisz sprawę z Sidem, zależy w jaki sposób ukończysz zadanie.

  • Możesz, zastraszając Sida, zmusić go, aby porzucił plan pozbycia się Marwina. Wówczas Banita odejdzie i zostawi w spokoju ucznia Tilasa. Aby tego dokonać, musisz albo zastraszyć go siłą (wymagana Siła na poziomie równym lub większym od 20), albo po prostu go zabić. Próba przekupstwa nie powiedzie się.
  • Możesz przystać na warunki Sida. Wówczas musisz odszukać Marwina, aby go wyeliminować.

Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się Marwina, czy Sida, odnajdziesz tego pierwszego niedaleko miejsca spotkania z Sidem. Marwin (C) bowiem przebywa kilkanaście metrów na północny-zachód - walczy z gryzakami. Zabij te stworzenia, by porozmawiać z uczniem Tilasa. Wówczas zaprosi cię do swojego obozu


Jak zakończyć zadanie Uczeń Tilasa - wybrać Sida czy Marwina

Możesz rozwiązać problem na dwa sposoby:

  • Jeśli pozbyłeś się Sida, to przekaż Marwinowi dobrą informację. Wówczas opuści swój obóz i uda się do Fortu, do Tilasa, by ponownie zostać jego uczniem.
  • Jeżeli przystałeś na propozycję Sida, to możesz kazać Marwinowi odejść, zabić go lub obiecać, że zabijesz Sida. Jeśli Marwin odszedł lub został zabity, powiedz o tym Sidowi, a ten wówczas uda się do Fortu i zostanie nowym uczniem Tilasa. Jeśli jednak chcesz pomóc Marwinowi, wróć do Sida i pozbądź się go, a potem wróć do Marwina i powiedz mu, że może wrócić do Fortu.

Generalnie nie ma znaczenia, czy pomożesz Sidowi, czy Marwinowi, gdyż jeden i drugi może zostać uczniem Tilasa, co doprowadzi w konsekwencji do zakończenia całego zadania. Jeśli jednak dbasz o jak najmniejszy poziom Zniszczenia, wybierz Marwina. Jeśli jednak wolisz być czarnym charakterem, pomóż Sidowi.

Niezależnie więc od tego, jak rozwiązałeś sprawę i która postać udała się do Fortu, by zostać uczniem Tilasa, wróć do miasta Berserków i porozmawiam ze zleceniodawcą, czyli Tilasem, który obieca, że wstawi się za tobą u Fenrisa.

Nagrody: 260 + 260 + 200 PD + 400 kryształków (jeśli pomogłeś Sidowi; odbierzesz je w Forcie, gdy Sid zostanie uczniem Tilasa) lub Eliksir maga (jeśli pomogłeś Marwinowil odbierzesz go w Forcie, gdy Marwin ponownie zostanie uczniem Tilasa)

Następnie: Elex 2 - Propaganda Baxtera

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - Ogrodnicy Thorhildy

Zobacz także