Skip to main content

Elex 2 - Zabezpieczenie terenu

Wykonujemy wspólnie z Kają rekonesans poszczególnych regionów Magalana.

Kaja to pierwsza towarzyszka w Elex 2, która może dołączyć do ciebie. Może zostać twoim kompanem, gdy ukończysz zadanie Jedyna magini na Magalanie.

Kaja specjalizuje się w magii ognia. Rzuca z dystansu zaklęciami związanymi z tym żywiołem. Kiedy przeciwnik otrzyma obrażenia, efekt utrzymuje się przez kilka chwil, stopniowo uszczuplając poziom życia wroga.

Zadania związane z tą postacią otrzymasz dopiero po spędzeniu nieco czasu z nią. Może to trochę zająć. Cierpliwie więc czekaj, kiedy Kaja zawiadomi cię, że chciałaby przeprowadzić rekonesans. Towarzyszka poinformuje cię o tym podczas dialogu. Wówczas porozmawiaj z nią i wybierz odpowiednią kwestię dialogową (1), a rozpocznie się zadanie związane z towarzyszem.

Zanim rozpoczniesz to zadanie, warto uzbroić się w broń dystansową, np. łuk i strzały, gdyż często będziesz strzelał do dronów, które trudno trafić za pomocą ataków wręcz.


Na tej stronie:


Złom Kleryków

Kiedy zaproponujesz Kai, że chcesz udać się na rekonesans Tavaru, automatycznie przeniesiecie się na miejsce rozgrywania tego zadania. Waszym zadaniem jest zniszczenie kilkunastu mechanicznych szpiegów w postaci robotów i dronów.

Przed sobą zobaczycie pierwsze cele. Zaatakuj ich, a potem, kiedy ich pokonasz, poczekaj, aż Kaja z tobą porozmawiaj. Pamiętaj, aby z każdego poległo przeciwnika pozbierać części.

Następnie zerknij na mapę, na której zobaczysz położenie robotów bojowych (A). Wokół Fortu zlokalizujesz trzy grupy mechanicznych przeciwników. Udaj się do każdej z nich i zniszcz wszystkie roboty i drony.

W przypadku dronów - zestrzel je z broni dystansowych. Jeśli jej nie posiadasz, polegaj na Kai, która atakuje magią z dystansu lub podejdź do nich jak najbliżej i spróbuj zadać obrażenia bronią białą.

Kiedy pokonasz wszystkich piętnastu mechanicznych szpiegów, zadanie zakończy się dialogiem z Kają. Czekaj na informację od towarzyszki, kiedy znowu będziecie mogli ruszyć na rekonesans, tym razem już w innym regionie Magalana.

Nagrody: 100 PD


Szczątki Alba

Po pewnym czasie Kaja ponownie zaczepi Jaxa, że ma do wykonania zadanie. Możesz od razu ruszyć na misję lub poczekać, jeśli masz w tej chwili ważniejsze rzeczy do zrobienia. Tak samo jak poprzednim razem, aby rozpocząć zadanie, wybierz odpowiednią kwestię dialogową (2).

Zadanie jest proste. Kiedy przeniesiecie się na miejsce, idź do przodu i wyeliminuj pięciu poszukujących mutantów. Jeśli nie możesz ich odnaleźć, spójrz na mapę i minimapę. W okolicy możesz także natknąć się na snajperskie drony, ale nie są częścią zadania. Niektórych przeciwników, stojących do ciebie tyłem, możesz zaskoczyć - zakradnij się do nich od tyłu i zadaj potężny cios, który odbierze im wiele punktów życia.

Kiedy zabijesz piątego poszukującego mutanta, zadanie dobiegnie końca.

Doświadczenie: 100 PD


Wilk w owczej skórze

Po ukończeniu zadania Szczątki Alba, Kaja poprosi cię, abyście udali się w ustronne miejsce. Jeśli się zgodzisz, traficie do Bastionu. Tam opowie ci o zdrajcy, który został jej ochroniarzem. Twoim zadaniem jest odkrycie jego tożsamości.

Do sprawdzenia są trzy osoby, Drabak, Sirik i Finley (B na mapie; 3 na zdjęciu), które znajdują się niedaleko teleportera.

Porozmawiaj z każdym z nich. Kiedy zakończysz dialog z ostatnim, zadanie dobiegnie końca, ale to wcale nie znaczy, że misja zostanie ukończona. Porozmawiaj z Kają (4), która powinna znajdować się niedaleko i donieś jej, że to Drabak może być zdrajcą. Wówczas rozpacznie się zadanie Śmierć zdrajcy.

Nagrody: 100 PD


Śmierć zdrajcy

Kaja chce, żeby Drabak zginął. Musisz go więc wytropić, a potem zdecydować, co z nim zrobić. Niestety Kaja nie będzie chciała z tobą iść, więc albo musisz udać się sam, albo dołącz do pomocy innego towarzysza.

Drabak (C) znajduje się w okolicach Fortu. Idź do ostatniego śladu, który pozostawiła za sobą ta postać. Spójrz na mapę i idź za żółtym znacznikiem misji.

Tam, co prawda, odnajdziesz Drabaka, ale, gdy tylko cię zobaczy, zacznie uciekać. Biegnij za nim i wejdź z nim interakcję, kiedy go dogonisz. Twoja reakcja jest uzależniona od poziomu Zniszczenia, więc nie zawsze możesz skorzystać z każdej dostępnej opcji dialogowej.

Niezależnie od poziomu Zniszczenia możesz go puścić wolno (pierwsza kwestia od góry). Kolejne dwie są zależne od poziomu Zniszczenia. Możesz skorzystać z drugiej opcji dialogowej, jeśli twoje Zniszczenie jest na niskim poziomie, a trzecią - jeśli na wysokim. Drabaka więc możesz zabić, tylko jeżeli masz zły lub neutralny charakter.


Po tym jak przekażesz Kai informację, jak postąpiłeś z Drabakiem, cały wątek związany z Kają, czyli Zabezpieczenie terenu zostanie ukończony. Towarzyszka uda się chwilowo do Fortu. Kolejną misję towarzysza - Od błękitu do fioletu - związaną z tą postacią, będziesz mógł rozpocząć dopiero, gdy ukończysz pierwszy rozdział gry.

Następnie: Elex 2 - Od błękitu do fioletu

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także