Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - zakończenie: Stary komputer pokładowy; Odmieniec

Finał przygody. Walczymy z Odmieńcem i ratujemy świat przed najeźdźcami.

Kiedy wejdziesz do głównego formatora w grze Elex 2, idź przed sobie. Wejdź w głąb obiektu i kieruj się w stronę celu misji, przebijając się przez zastępy wrogów.


Na tej stronie:


Boss: Odmieniec; Plan odmieńca

Korytarzami dotrzesz do Odmieńca (1), z którym odbędziesz długą rozmowę. Dialog zakończy się walką.

Walcząc z bossem, skracaj dystans i nie pozwól mu się trafić. Kiedy zauważysz, że Odmieniec szykuje się do ataku, wykonaj unik. Jednak warto cały czas stać blisko przeciwnika i okrążać go. Wówczas nie będzie miał możliwości do wyprowadzenia ataku, a z kolei ty - będziesz miał idealną okazję do zadania ciosu.

Nagrody: 5000 PD


Stary komputer pokładowy; Rachuby C.R.O.N.Y. U4

Kiedy pokonasz Odmieńca i wyjdziesz z jego komnaty, uruchomi się filmik, a po nim pojawią się napisy końcowe, jednak nie jest to jeszcze zakończenie gry.

Wróć do formatora, do komnaty, w której walczyłeś z Odmieńcem. Tam odnajdziesz Crony'iego, z którym przeprowadzisz krótką rozmowę.

Następnie odszukaj, na końcu długiego korytarza, komputer pokładowy (2). Wystarczy do niego podejść, a zadanie zostanie zaliczone.

Nagrody: 5000 PD


Termin ostateczny

Ta misja to tak naprawdę epilog gry. Musisz porozmawiać z postaciami, które zostały wskazane na mapie. Ich zachowanie i reakcja na twoje dokonania jest uzależniona od wcześniejszych decyzji i wyborów, jakie podjąłeś - np. Victor może cię zaatakować, jeśli nie darzy się szacunkiem.

Kiedy porozmawiasz ze wszystkimi ważnymi osobami, zadanie zakończy się filmikiem podsumowującym losy frakcji i kluczowych postaci.

Nagrody: 5000 PD za przeprowadzenie rozmowy z każdą postacią

Gratulacje! Ukończyłeś Elex 2!

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - Dziwna kraina

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze