Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - Spotkanie, Handel z Hankiem

Spotykamy Hanka, z którym robimy bezwartościowe interesy. Następnie poszukujemy go, by odzyskać stracone pieniądze.

Na tej stronie poradnika do gry Elex 2 opisaliśmy zadanie poboczne, które zleci ci Hank (1), którego znajdziesz niedaleko domu Tilasa w Forcie, mieście Berserków.


Na tej stronie:


Spotkanie z Hankiem

Hank (1) złoży ci pewną propozycję, ale - zanim do niej dojdzie - musisz zainwestować 250 kryształków. Musisz to zrobić - w przeciwnym razie zadanie nie rozpocznie się.

Kiedy zapłacisz Hankowi, odczekaj dwa dni (znajdź łóżko i przynajmniej dwukrotnie prześpij się do rana), a potem ponownie z nim porozmawiaj.

Przekaże ci Złotą sztabkę Hanka, jeśli dasz w zamian jakiś wartościowy przedmiot, np.: elex, rudę żelaza, wytrych lub piwo. Nie ma znaczenia, co mu przekażesz, więc oddaj mu przedmiot, na którym ci najmniej zależy.

Na tej stronie: 130 PD


Handel z Hankiem

Kiedy otrzymasz od Hanka złotą sztab, udaj się do Zamku, siedziby Kleryków, gdzie odnajdziesz Vivian (B).

Porozmawiaj z nią i pokaż jej sztabkę złotą, którą dostałeś od Hanka. Vivian wyśmieje Jaxa i powie mu, że ten przedmiot jest bezwartościowy. Hank zatem oszukał głównego bohatera.

Musisz zatem udać się do Fortu w poszukiwaniu Hanka. Nie będzie go w miejscu, w którym wcześniej z nim rozmawiałeś.

Porozmawiaj z Tilasem i zapytaj go o Hanka. Kolejny trop prowadzi do Krateru.

Udaj się do miasta Banitów. Hanka (C na mapie; 2 na obrazku) odnajdziesz w zachodniej części miasta.

Nie będzie chciał oddać ci twoich kryształków. Jeśli zażądasz od niego zwrotu pieniędzy, odda ci tylko jeden kryształek. Nie zamierza ci zwracać kryształków po dobroci, więc możesz go zaatakować, jednak wiąże się to ze wzrostem Zniszczenia. Kiedy go zabijesz, zabierz z jego zwłok przedmiot, który mu dałeś wcześniej oraz pozostałe przedmioty - w ramach zadośćuczynienia.

Zwróć uwagę, że zadanie zakończy się na początku rozmowy, więc możesz też nie atakować go i odejść, co sprawi, że nie narazisz się na wzrost Zniszczenia (jeśli ci na tym zależy).

Nagrody: 260 PD

Następnie: Elex 2 - Odprowadź Ivana do Groty

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - Arcydzieło kowalstwa

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze