Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex 2 - jak walczyć

Jak skutecznie atakować i bronić się przed uderzeniami wrogów.

Starcia z przeciwnikami w Elex 2 to podstawowy element gry. Często bowiem będziesz mierzył się z ludzkimi wrogami, a także stworami zamieszkującymi Magalan. Na tej stronie wytłumaczymy, jak skutecznie walczyć z oponentami.


Na tej stronie:


Jak atakować

Jax ma do dyspozycji szeroki wachlarz ataków:

  • broń biała - walka w zwarciu to najskuteczniejszy sposób walki z przeciwnikami
  • broń dystansowa (łuki, kusze, broń palna i energetyczna) - przydaje się szczególnie w walce przeciwko przeciwnikom latającym; zawsze warto mieć pod ręką tego typu oręż, aby skutecznie walczyć z latającymi wrogami; co więcej, możemy zaskoczyć nieprzyjaciół, rozpoczynając starcie, strzelając kilkukrotnie z łuku, kuszy czy innej broni dystansowej;
  • magia, zaklęcia - kiedy wstąpisz do frakcji, otrzymasz dostęp do czarów frakcyjnych, które są skuteczną metodą walki z wrogami.

Jak się bronić

Najlepszą metodą, by obronić się przed ciosami wrogów, jest wykonanie uniku - niezależnie, czy walczysz z przeciwnikami ludzkimi, czy potworami. Skutecznie wykonany przewrót, pozwoli ci wykonać kontratak bronia białą. Możesz spokojnie oprzeć całą obronę właśnie na tym sposobie walki.

W grze możesz, co prawda, używać tarczy, ale szczerze powiedziawszy, nie przynosi takich efektów jak wykonywanie uników. Dzierżąc tarczę, nasza postać jest powolna i trudniej jej wykonać kontratak.

Jeśli stwierdzisz, że nie dasz rady pokonać jakiegoś wroga, użyj plecaka odrzutowego, by się oddalić.

Następnie: Elex 2 - skradanie

Spis treści: Elex 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elex 2 - chowanie broni, zbieranie przedmiotów

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze