Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, walki z bossami, wszystkie sekrety, porady ogólne.

Witamy w solucji i poradniku Sekiro: Shadows Die Twice. Gra zabiera nas do szesnastowiecznej Japonii, pełnej tajemnic i wyzwań, które czekają na odkrycie przez głównego bohatera.

Gra pozbawiona jest dziennika i mapy, co komplikuje dodatkowo i tak trudny tytuł jakim jest Sekiro: Shadows Die Twice. Dlatego często zaglądajcie do naszego poradnika, gdyż znajdziecie w nim wszystkie niezbędne wiadomości i wskazówki niezbędne do ukończenia gry.


Poradnik i wskazówki do Sekiro: Shadows Die Twice

W tym miejscu znajdziesz przydatne wskazówki, z którymi warto zapoznać się przed rozpoczęciem rozgrywki. Jeśli chcesz przenieść się do konkretnej strony poradnika, wystarczy wybrać odnośnik z poniższej listy.

Podstawy i mechanika

  • Czy w Sekiro można zmienić poziom trudności gry? (na dole tej strony)
  • Zapisywanie stanu gry, wyłączanie gry (na dole tej strony)
  • Zbieranie przedmiotów i senów (waluty gry) (na dole tej strony)

Walka i skradanie

Rozwój postaci, umiejętności, proteza (ręki) shinobi


Opis przejścia

Nie wiesz gdzie się udać, jak pokonać bossa lub gdzie znajduje się najbliższy posążek rzeźbiarza? Tutaj znajdziesz wszystkie odpowiedzi. Wyjaśnimy, krok po kroku, jak zwiedzać kolejne lokacje.

Zbiornik w Ashinie (prolog)

Podzamcze Ashiny

Posiadłość rodu Hirata

Zamek w Ashinie (1)

Opuszczony loch

Świątynia Senpou, góra Kongo

Zatopiona Dolina

Głębiny w Ashinie

Zamek w Ashinie (2)

Źródlany Pałac

Zakończenia


Postacie niezależne i zadania dodatkowe

Choć gra nie zawiera dziennika i mapy, w świecie Sekiro znajdują się postacie, które poproszą nas o przysługę. Pomożemy ich odszukać i wyjaśnimy, jak wykonać misje poboczne.


Sekrety i znajdźki

W Sekiro: Shadows Die Twice nie znajdziesz przedmiotów kolekcjonerskich, które zbierasz dla własnej satysfakcji lub aby zdobyć trofeum. W tym miejscu zdobędziesz informacje o lokalizacji najważniejszych przedmiotów, które wpływają na rozwijanie postaci i ulepszanie niezbędnych wykorzystywanych podczas walki i eksploracji świata.


Porady ogólne do Sekiro: Shadows Die Twice

- Śmierć to integralna część rozgrywki w Sekiro, dlatego przestań zwracać na nią uwagę i nie przejmuj się częstymi zgonami głównego bohatera. Z każdej porażki powinieneś wyciągnąć wnioski, które pomogą pomogą ci pokonać trudny etap rozgrywki.

- Grom z gatunku soulslike towarzyszy frustracja i zniechęcenie. Częste porażki potrafią być przytłaczające, dlatego warto rozbić sobie przerwy, by wrócić po jakimś czasie i spróbować kolejny raz podjąć się wyzwania.

- Sekiro, oprócz wysokiego poziomu trudności, oferuje graczom bardzo ciekawą eksplorację świata. Zamiast pędzić po przodu, warto dokładnie rozglądać się po lokacji. Często w zakamarkach znajdziesz przedmioty, a nawet skróty do innych poziomów.

- Dzięki lince z hakiem możesz szybko przemieszczać się, a także przedostawać się na wyżej położone obiekty. Wykorzystując to narzędzie, ominiesz wrogów lub uciekniesz z pola walki. Co więcej, stojąc na dachu budynku lub gałęzi drzewa możesz zaplanować kolejny ruch, badając z bezpiecznego miejsca położenie przeciwników.

- Połowę punktów doświadczenia, a także senów, waluty gry, tracimy w momencie śmierci głównego bohatera. Gdy kierujemy się w stronę trudnego przeciwnika lub bossa warto wcześniej wydać gotówkę u handlarza i zdobyć kolejny poziom rozwoju. W innym przypadku narazisz się na bolesną stratę senów i punktów doświadczenia.

- Jeśli chcesz szybko wrócić do ostatniego odwiedzonego posążka rzeźbiarza lub Zaniedbanej świątyni, skorzystaj z Posążka powrotu. Jest to przedmiot wielokrotnego użytku, który otrzymasz na początku gry. Nie zapomnij dodać go do podręcznego ekwipunku.

- Poświęć trochę czasu na naukę walki, a w szczególności parowania, odbijania ataków, wyprowadzania kontr i wykonywania uników. Zaowocuje to podczas gry. W lokacji Zaniedbana świątynia znajdziesz postać o imieniu Hanbei Nieśmiertelny, z którym potrenujesz różne elementy walki.


Czy w Sekiro można zmienić poziom trudności?

Nie. W Sekiro: Shadows Die Twice nie można wybrać poziomu trudności przed rozpoczęciem gry, a tym samym nie zmieniesz go w trakcie rozgrywki. Musisz zmierzyć się z wyzwaniem, które jest równe dla wszystkich graczy.


Zapisywanie stanu gry, wyłączanie gry

W Sekiro nie można ręcznie zapisywać stanu gry. Gra zapisuje się automatycznie. Jednak należy pamiętać, aby każdorazowo - gdy chcesz wyjść z gry - musisz wyłączyć ją, korzystając z odpowiedniej opcji w menu gry.

W tym celu wyjdź do menu, a następnie przejdź do Ustawień i wybierz opcję: Zakończ grę.


Zbieranie przedmiotów i senów (waluty gry)

Podczas eksploracji świata gry znajdziesz mnóstwo różnorakich przedmiotów. Aby je zdobyć, należy do nich podejść i wcisnąć przycisk odpowiedzialny za zbieranie łupów.

Pokonani wrogowie pozostawiają po sobie senny, które można wykorzystać do zakupu przedmiotów u handlarzy albo do ulepszania protezy ręki. Aby zebrać walutę gry, należy przytrzymać przycisk (pojedyncze wciśnięcie nie wystarczy) odpowiedzialny za zbieranie łupów. Pieniądze trafią do naszego ekwipunku, nawet jeśli znajdujemy się kilka metrów od stosu monet.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze