Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - boss: Genichiro Ashina, droga Tomoe

Dokonujemy zemsty za odciętą dłoń.

Genichiro znajdziesz na dachu Zamku w Ashinie. Najszybciej dostaniesz się na arenę walki z bossem, idąc od strony posążka rzeźbiarza: Dojo Ashiny w górnej wieży.

Starcie z bossem składa się z dwóch faz:

 • w pierwszej walczysz z Genichiro Ashiną - aby go pokonać musisz dwa razy zadać mu śmiertelny cios (posiada dwie kropki życia)
 • w drugiej boss nabiera nowych mocy i wyglądu (Genichiro, droga Tomoe) - posiada jedną kropkę życia; gdy zadasz mu śmiertelny cios, wygrasz cały pojedynek

Zatem musisz trzykrotnie pozbawić życia bossa, aby go pokonać. Jeśli polegniesz w pierwszej lub drugiej fazie walki, to musisz rozpocząć pojedynek od nową, od pierwszego etapu.

Przygotowania do walki

 • Nastaw się na agresywną walkę. Nie ma sensu długo wyczekiwać ataków rywala, aby skontrować jego ciosy. Musisz dążyć do przełamania postury, nacierając na rywala. Oczywiście nie możesz zapomnieć o obronie. Blokowanie w odpowiednim momencie ataków bossa jest kluczowe, gdyż osłabia jego postawę.
 • W drugiej fazie pojedynku boss zyska nowe ataki - od porażeń. Aby zmniejszyć obrażenia, warto wyposażyć się w Wątrobę węgorza, którą znajdziesz na terenie zamku.
 • Podczas starcia przyda się Petarda shinobi, dzięki której na chwilę ogłuszysz przeciwnika.
 • Pomocne również okazać się mogą cukierki: Ako i Gokana. Pozwolą ci szybciej przełamać posturę rywala, ograniczając jednocześnie obrażenia, które zadaje przeciwnik - dzięki temu boss musi dłużej atakować, aby przełamać postawę shonobi.
 • Jako że czeka cię długa i trudna walka zadbaj o maksymalną liczbę przedmiotów leczących. Na tym etapie gry powinieneś posiadać przynajmniej 6-7 tykw leczniczych. Na stronie: Sekiro - sekrety i znajdźki: nasiona tykwy, gdzie znaleźć przedstawiamy lokalizację tych przedmiotów. Zanim rozpoczniesz walkę z bossem warto odszukać nasion potrzebnych do zwiększenia liczby użyć tykw.

I faza walki - Genichiro Ashina

 • Skup na wyprowadzeniu jak największej liczby ataków, parując w odpowiednim momencie ciosy rywala. Dąż do walki w zwarciu i zasyp go licznymi uderzeniami katany.
 • Kluczem do sukcesu jest wyczucie rytmu. Rywal nie będzie bezczynie czekał, gdy wyprowadzasz kolejne ataki. Dlatego przygotuj się na parowanie jego uderzeń w odpowiednim momencie, co osłabi jego posturę (fragment filmu poniżej: od 00:20 do 00:45).
 • Postaraj się zaciągnąć bossa do rogu areny walki. W tym miejscu przeciwnik jest bardziej narażony na twoje ataki i trudniej jest mu bronić się przed twoimi uderzeniami (fragment filmu poniżej: od 02:55 do 03:15).
 • Wykonuj uniki, gdy rywal wyprowadza atak z czerwonym znakiem, abyś mógł go skontrować. Zamiast uników możesz skorzystać z Kontry Mikiri, choć jest to technika trudniejsza w opoanowaniu.
 • Gdy boss wyskoczy w górę (obrazek poniżej), wykonaj unik na bok i wyprowadź kontratak. Czasami, gdy Wilk znajduje się blisko przeciwnika, po tym ataku Genichiro korzysta z uderzenia z czerwonym znakiem. Miej się wówczas na baczności i wykonaj unik lub odskok (fragment filmu poniżej: od 02:25 do 02:30).
 • Genichiro używa łuku podczas pojedynku, zwłaszcza gdy się oddalisz. Łatwo odbić lecącą w twoim kierunku strzałę. Możesz też wykonać unik lub odskok.
 • Jednym z ataków bossa jest seria cieć. Genichiro, zanim wykona to uderzenie, długo przygotowuje się do niego, robiąc zamach i chwilę czekając (obrazek poniżej). Wówczas przygotuj się do bloku. Nie zatrzymasz go, ale możesz odbić jego ciosy. Ze względu na to, że jest to seria cięć, trzymaj cały czas wciśnięty przycisk odpowiedzialny za parowanie (fragment filmu poniżej: od 02:58 do 03:05).
 • W przypadku gdy rywal będzie blisko przełamania twojej postury lub musisz skorzystać z przedmiotu leczącego, wycofaj się i zregeneruj siły. Uważaj jednak na strzały z łuku. Gdy tylko się oddalisz, boss spróbuje do ciebie strzelić. Wówczas przygotuj się na unik lub blok (od razu po użyciu tykwy lub granulki, wciśnij przycisk odpowiedzialny za parowanie).
 • W pierwszej fazie walki postaraj się szybko doprowadzić do zadania śmiertelnych ciosów i jak najmniej zużyć przedmiotów leczniczych. Te przydadzą się podczas drugiego etapu, w którym ataki rywala odbierają więcej punktów życia.
 • Użyj petardy shinobi, aby ma chwilę ogłuszyć rywala. Możesz wówczas wyprowadzić silny atak lub wycofać się, by zregenerować zdrowie lub pasek postury.

II faza walki - Genichiro, drogo Tomoe

 • W tym etapie przyda się Wątroba węgorza. Po zażyciu tego przedmiotu, shinobi stanie się bardziej odporny na ataki porażające (od pioruna).
 • Boss posługuje się podobnymi atakami, co w pierwszej fazie, ale pojawiają się również nowe. Wyprowadza uderzenia z czerwonymi znakami, skacząc w twoją stronę. Ten atak zadaje duże obrażenia, ale łatwo go ominąć, wykonując unik lub odskok (fragment filmu poniżej: od 03:33 do 03:40).
 • W drugiej fazie boss uzyskuje moc piorunów. Efekt ten nakłada na broń do walki wręcz i na łuk. Od razu po rozpoczęciu tego etapu, warto użyć Wątroby węgorza, aby zmniejszyć obrażenia od porażeń.
 • W przypadku „piorunowych” ataków należy je omijać, skacząc na bok tak, aby minąć się z nimi (obrazek poniżej). Ewentualnie możesz oddalić się od bossa, aby uniknąć obrażeń (fragment filmu poniżej: od 03:50 do 03:55).
 • Jeśli trafi cię w locie piorun, jeszcze przed wylądowaniem, możesz go odbić, wciskając przycisk odpowiedzialny za atak.
 • W drugiej fazie starcia, podobnie jak i w pierwszej, dąż do walki w zwarciu. Gdy rywal się oddali, podbiegnij do niego, zasyp go atakami i odbijaj jego ciosy. Postaraj się jak najszybciej przełamać jego posturę. Nie ma sensu z tym przeciwnikiem walczyć na odległość. Może wydawać się to dziwne, ale im jesteś bliżej rywala, tym masz większe szanse na jego pokonanie.

Genichiro Ashina - Genichiro, droga Tomoe - obejrzyj walkę

W nagrodę za wygranie w walki z Genichiro Ashiną otrzymasz: Wspomnienie: Genichiro oraz umiejętność: Krwawy dym ninjutsu.

Nie zapomnij odblokować posążka rzeźbiarza: Platforma widokowa w wieży.


O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze